Slušní chlapci / The Gentlemen Foto: MovieStillsDB

Netflix sa na svojom zozname môže pochváliť ďalším špičkovým filmom, ktorý cituje Pulp Fiction a jeho dialógy prirovnávajú ku Quentinovi Tarantinovi.

Snímka Slušní chlapci je novým filmovým hitom, ktorý nájdeme na streamovacej službe Netflix. Už niekoľko dní strieda prvé dve priečky v kategórii Top 10 a teší sa diváckej obľúbenosti. V tomto období, kedy sú kiná pozatvárané, si teda môžeme vychutnať kvalitnú filmárčinu aj z pohodlia svojich domovov. 

Slušní chlapci (The Gentlemen) sú chytrou akčnou komédiou z dielne režiséra a scenáristu Guya Ritchieho, ktorý má na konte viacero úspešných snímok, ako napríklad Sherlock Holmes alebo Podfuck. Aj tentokrát svoj príbeh zasadil, rovnako ako pri dvojici spomínaných filmov, do prostredia Veľkej Británie a ukazuje drogového kráľa Mickeyho, ktorý vybudoval v Londýne svoje marihuanové impérium, ktoré sa rozhodne predať.

Foto: MovieStillsDB

Ritchie stavil na výborné herecké výkony a do hlavnej úlohy obsadil Matthewa McConaugheyho. Po jeho boku sa však objavujú aj ďalšie zvučné mená, ako Charlie Hunnam, Colin Farrell alebo Hugh Grant. V Slušných chlapcoch nechýba dokonalý scenár s brilantnými dialógmi, plnými typického britského humoru, ani istá dávka násilia, ktorá je typická pre žáner gangsteriek.

Chytrý britský humor a drsné scény, ktoré diváka bavia

Počas sledovania pozornému divákovi neunikne hneď niekoľko odkazov na známe kultovky, medzi ktorými nechýba Pulp Fiction ikonického Quentina Tarantina. Slušní chlapci teda nielenže potešia milovníkov kinematografie kvalitnou filmografiou, ale pripomenú aj zaujímavé momenty z ďalších obľúbených filmov. Na svoje si prídu aj futbaloví fanúšikovia, pretože jedna z lokácií pri nakrúcaní bol práve domovský štadión futbalového tímu Arsenal.

Foto: MovieStillsDB

Výborné herecké obsadenie a citácie Tarantina

The Gentlemen je filmom výborne zvládnutým aj po svojej remeselnej stránke. Okrem spomínaných dialógov, ktoré vás pripútajú k sledovaniu od začiatku až do konca, nechýba zaujímavo vystavané rozprávanie s retrospektívami, preto musíte byť pri sledovaní pozorní, aby vám nič podstatné neuniklo. Okrem týchto rovín kritici vyzdvihujú aj samotné herecké výkony hercov v hlavnom obsadení, čo je v tomto žánri jednoznačne jedným z kľúčov k úspechu.

Guy Ritchie je režisérom, ktorý sa v posledných rokoch spája predovšetkým s filmami ako Aladin, Kráľ Artuš alebo o niečo lepšie prijatý Sherlock Holmes. Jeho skutočné majstrovské diela však vznikli dávno predtým. Medzi jeho najlepšie filmy patrí snímka Podfu(c)k, ktorá má so Slušnými chlapcami množstvo paralel. Aj keď je medzi nimi rozdiel neuveriteľných 20 rokov, spája ich najmä pocta žánru a ďalším zvučným filmárskym menám.

Foto: MovieStillsDB

The Gentlemen si začiatkom roka získal svojich divákov už pri svojej kino premiére, teraz láme rekordy na Netflixe. Ak ste milovníkmi kvalitných gangsteriek alebo si radi oddýchnete pri zaujímavom filme s množstvom zábavných momentov, nenechajte si ho ujsť.

Na streamovacej službe Netflix je momentálne najsledovanejším filmom a podobne priaznivé sú aj jeho divácke hodnotenia. Na ČSFD si vyslúžil brilantných 86 % a na IMDb 7,9 bodov z 10.

Na naladenie k sledovaniu filmu The Gentlemen si pozrite krátky trailer:

flixpatrol.com, ČSFD, IMDb
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )