foto: Pexels (ilustračné)

Spoločnosť Accenture ponúka mladým dievčatám kurz s heslom Preprogramuj svoje leto.

Blíži sa leto a s ním spojené aj zvýšené výdavky mladých ľudí. Našťastie sú tu letné brigády, vďaka ktorým sa dá finančne zvládnuť aspoň polovica vytúžených cieľov. Chceš však toto leto využiť zmysluplnejšie? Vieš, že máš na viac a si rozhodnutá zbúrať stereotyp o tom, že IT sektor je len pre mužov? Spoločnosť Accenture má pre teba šancu snov. 

Nepomerné zastúpenie žien v IT sektore hlboko pod 20% predstavuje podľa Accenture obrovský nevyužitý potenciál, najmä v čase akútneho nedostatku kvalifikovaných pracovníkov v tejto oblasti. V Accenture sa tiež snažia poraziť stereotyp o tom, že k IT sektoru majú viac ako ženy bližšie práve muži. Na Slovensku preto hľadajú mladé ženské talenty, ktoré by si chceli počas leta niečo málo zarobiť a o niečo viac sa naučiť.

Foto: Ilustračné (Daria Nepriakhina)

Vďaka letu v IT od Accenture získaš zadarmo profesionálny IT kurz v hodnote 2000 eur a vybraných 5 účastníčok môže navyše získať aj motivačné štipendium vo výške 1000 eur. A to všetko bez toho, aby si ty minula čo i len jedno euro. Je však táto letná ponuka vhodná aj pre teba? Ak odpovieš aspoň na jednu z nasledujúcich otázok „Áno“, hľadajú práve teba.

Ak odpovieš aspoň na jednu otázku áno, si pre leto v IT od Accenture ako stvorená:

Zaujímaš sa o nové technológie a chceš zmeniť svoje kariérne zameranie na IT?

Ak si odpovedala aspoň na jednu z otázok „áno“, potom ťa zrejme bude zaujímať, ako IT kurz od Accenture prebieha a v čom vlastne spočíva. Kurz je celkom zadarmo. Učiť ťa budú kvalifikovaní programátori z Accenture. Počas 42 dní od 1. júla do 28. augusta budeš spolu s nimi tráviť v Accenture asi 4 hodiny denne. Dve až štyri ďalšie sú vyhradené na online štúdium doma, alebo v priestoroch spoločnosti. Ak sa do kurzu zapojíš, získať môžeš štipendium 1000 eur, ktoré získa celkom 5 uchádzačiek. V podstate ti tak Accenture môže zaplatiť 500 eur mesačne za to, že ťa naučia kopu nových a v modernom svete užitočných vecí. Celý kurz končí záverečným testom, pričom na úspešné ukončenie kurzu je ešte potrebná minimálne 75% účasť na školení.

Foto: Ilustračné (Fernando Hernandez)

Čo sa v kurze vlastne naučíš:

  • IT v kocke – základy.
  • HTML a CSS.
  • Programovacie základy – Javascript (Frontend).
  • Programovacie základy – Java (Backend).
  • Úvod do databáz.
  • Vytvorenie vlastnej interaktívnej webstránky.

Ak sa ti ponuka leta v IT od spoločnosti Accenture páči, neváhaj a zaregistruj sa čo najskôr. Do kurzu sa dostane iba 20 uchádzačiek a štipendium môže získať iba 5 z nich. Práve toto leto môže byť to, ktoré zmení všetky nadchádzajúce. Niektoré ponuky sa totiž jednoducho neodmietajú.

V spolupráci so spoločnosťou Accenture

Najnovšie články