Foto: unsplash

Nechali by ste si pre peniaze behať šváby po byte?

Zarobiť sa dá aj skutočne netradičnými spôsobmi. Z času na čas sa napríklad objaví možnosť za peniaze strážiť maják na opustenom ostrove. Toto je však ponuka, na ktorú bude mať odvahu zrejme len málokto. Firma ponúka ľuďom peniaze za to, že si nechajú domov zamoriť švábmi.

Nechali by ste si zamoriť domov švábmi?

Americká spoločnosť The Pest Informer pátra po dobrovoľníkoch, ktorí sú ochotní nechať si na mesiac zamoriť domov desiatkami švábov. Ako píše portál IFL Science, cieľom je otestovať účinnosť rôznych prostriedkov, ktoré vás majú nepríjemného hmyzu zbaviť. Spoločnosť odvážlivcov žiada, aby si do domu vpustili približne 100 švábov amerických (Periplaneta americana). Tím odborníkov bude následne počas 30 dní testovať rôzne prostriedky na ich ničenie a sledovať, ako sa mení ich populácia.

Ak sa experimentálnymi metódami švábov eliminovať nepodarí, firma vás ich bez poplatkov navyše zbaví overenými spôsobmi. Spoločnosť na svojom webe píše, že vo sfére odstraňovania škodcov hľadá nové metódy už vyše 20 rokov. Technológie sa však neustále menia, neustále tak pátra po efektívnejších a lepších spôsoboch, ako šváby a iných nevítaných návštevníkov z domácností odstrániť.

Foto: unsplash

Prihlásilo sa vyše 2 500 dobrovoľníkov

Spoločnosť plánuje v súčasnosti do experimentu zapojiť 5 až 7 domácností, ktorým sľubuje takmer 1 900 eur. Údajne však len v priebehu jediného týždňa prejavilo záujem už najmenej 2 500 ľudí. The Pest Informer zatiaľ nechce prezradiť, aké metódy na eliminovanie švábov plánuje použiť.

Šváb americký patrí medzi tie najväčšie bežne sa vyskytujúce šváby. Bežne sa vyskytujú v Afrike a v oblasti Stredného východu, v 17. storočí sa však dostali aj do Ameriky. Od tých čias v domácnostiach tisícov Američanov pátrajú po teple a zdroji potravy. Ľudia ich od nepamäti nenávidia zo zrejmých dôvodov. Napríklad, sú prenášačmi rôznych patogénov, napríklad salmonely či E.coli.

Žiaľ, šváby sú známe tým, že sa prispôsobia takmer čomukoľvek. Štúdia v roku 2019 ukázala, že sú čoraz odolnejšie aj voči bežne dostupným insekticídom. The Pest Informer však dúfa, že sa im práve vďaka experimentu tento problém podarí už čoskoro vyriešiť.

0
Uložiť článok
Komentovať