Foto: MovieStillsDB

Napriek tomu, že príchod druhej série hitu Squid Game sa dal očakávať, oficiálna správa prišla až po niekoľkých mesiacoch.

Juhokórejský seriál Squid Game sa stal celosvetovým hitom a Netflixu zarobil tučný balík. Pred niekoľkými hodinami streamovacia služba konečne oficiálne oznámila príchod očakávanej 2. série, čo pravdepodobne nikoho neprekvapilo. Režisér pridal fanúšikom aj ďakovný odkaz s prvými informáciami.

Článok pokračuje pod videom ↓

Netflix uverejnil na Twitteri krátky teaser, ktorým oznámil všetkým fanúšikom Squid Game radostnú novinku. Aj keď video samé o sebe veľa neprezradilo, príspevok čoskoro dosiahne 300-tisíc označení „páči sa mi to“.

Poďakoval divákom

Režisér Hwang Dong-Hyuk pridal aj odkaz s niekoľkými podstatnými informáciami. Uviedol, že trvalo dlhých 12 rokov, kým sa mu podarilo vdýchnuť život prvej sérii seriálu, no iba 12 dní, kým sa Squid Game stal na Netflixe najsledovanejším seriálom vôbec. Za tento úspech vo svojom „liste“ všetkým divákom poďakoval.

Dodal, že sa v 2. sérii vráti obľúbená hlavná postava a okrem toho opäť uvidíme aj Front Mana, najväčšieho záporáka v hre.

Udrží si svoju kvalitu?

Ľudia v komentároch túto správu prijali rôznymi spôsobmi. Niektorí neskrývali iróniu vo vyjadreniach, že kto by čakal, že seriál od Netflixu, ktorý trhal rekordy, dostane druhú sériu, ďalší sa zamýšľali nad tým, či tvorca dostane za svoje dielo poriadne zaplatené. Reagovali na skutočnosť, podľa ktorej Dong-Hyuk napriek obrovskému zárobku seriálu pre Netflix žiadne peniaze navyše, okrem vopred dohodnutej sumy, nedostal.

Nechýbali ani vyjadrenia k času samotnej tvorby seriálu. Prvá totiž vznikala 12 rokov, ako aj teraz zdôraznil režisér. Druhá by sa mala pravdepodobne objaviť na obrazovkách streamovacej služby už v roku 2024.

Najnovšie články