Foto: Twitter (Amanda_Martin_)

Podnikateľ z americkej Georgie sa objavil na šokujúcich záberoch z lovu v Zimbabwe.

So zbraňou v ruke a pred dvojicou mladých slonov. Jeden z hlavných partnerov v spoločnosti TopGen Energy, Mike Jines, hrá veľkú hru. Tak ako mnoho amerických podnikateľov, aj on chodí na dovolenku, vraždiť do Afriky. Lov, o ktorom hovoríme sa odohral v októbri minulého roku, no fotografie z neho dostali až teraz do verejného povedomia.

Pri lovení trofeje, pomáhal Jinesovi skúsený lovec, Max „Buzz“ Delezenne. Mike Jines povedal o love, že sa začal veľmi zhurta. Obidva slony boli ulovené v prvý deň. Jines uviedol, že pôvodne chceli skoliť slona, ktorému chýbali kly. Po tom čo sa im to podarilo, sa mal proti nim rozbehnúť ďalší slon, ktorého zabili v sebaobrane. Nepríjemné fotografie naštvali mnoho ľudí.

A aj napriek tomu, že lovci sa hája sebaobranou, nikto pre nich pochopenie nemá. Mnohí sa v súčasnosti snažia bojkotovať spoločnosť TopGen Energy, v ktorej je Jines partnerom. Ten tiež podotýka, že obidva slony boli dospelé, aj keď zábery tvrdia opak. V súčasnosti čelí vyhrážkam, no stojí si za tvrdením, že udalosti boli zle interpretované.

Ani to ho však neospravedlňuje za otrasný čin, ku ktorému došlo práve kvôli lovu trofejí. A horší než lovec trofejí je len lovec trofejí, ktorý nedokáže povedať pravdu.

unilad.co.uk