foto: TASR - Radovan Stoklasa

Na území našej krajiny tak registrujeme 1 526 pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

V stredu na nový koronavírus otestovali 2 315 ľudí, 1 test bol pozitívny. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Počet ľudí pozitívnych na toto ochorenie takstúpol na 1  526. Laboratóriá celkovo otestovali už vyše 183-tisíc vzoriek. Chorobe nepodľahla žiadna ďalšia osoba, Slovensko tak stále eviduje 28 úmrtí pacientov s pozitívnym testom na Covid-19. Z ochorenia sa vyliečila ďalšia osoba, uzdravilo sa spolu už 1 376 ľudí.

Ako informoval permanentný krízový štáb na korona.gov.sk, počet hospitalizovaných pacientov klesol o desať, aktuálne je ich 32.

Od polnoci obnovili voľný pohyb medzi SR a ČR bez obmedzení

Na hraniciach medzi Slovenskou republikou a Českou republikou od polnoci obnovili neobmedzený režim. Avizovali to premiéri oboch krajín Igor Matovič a Andrej Babiš ešte pred začiatkom ich rokovania v rámci stredajšej (3. 6.) zahraničnej pracovnej cesty predsedu vlády SR Matoviča v Prahe.

foto: TASR – Michal Svítok

„Od polnoci zo stredy na štvrtok zavádzame úplne voľný pohyb medzi Slovenskou a Českou republikou,“ povedal šéf slovenského kabinetu. Premiér Babiš podotkol, že od polnoci sa už bude možné slobodne pohybovať medzi Slovenskom a Českom. „Tak ako to bolo pred vypuknutím pandémie nového koronavírusu,“ spresnil. Na slovenskej strane ostane kontrolný režim v prípade štátnych príslušníkov tretích krajín.

Zlomovým bodom pri úvahách o možnom otvorení česko-slovenských hraníc bol podľa slovenského premiéra názor konzília odborníkov. Otázka verejnej medzinárodnej autobusovej a vlakovej dopravy je podľa oboch premiérov otázkou diskusií. Matovič v tejto súvislosti poukázal na vážnosť hlasu konzília odborníkov. Myslí si však, že ak epidemiológovia odsúhlasili úplné otvorenie hraníc s ČR, mohlo by sa to týkať akejkoľvek formy dopravy.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )