foto: TASR/AP

Na území našej krajiny tak registrujeme 1 494 pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

V sobotu na ochorenie Covid-19 otestovali 2476 ľudí, z toho 1 test bol pozitívny. Na webe covid-19.nczisk.sk o tom informovalo Národné centrum zdravotníckych informácií. Celkovo je tak na Slovensku 1494 pozitívne testovaných ľudí na toto ochorenie.

Laboratóriá doteraz otestovali takmer 143-tisíc vzoriek. Chorobe v sobotu nepodľahol nikto. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na Covid-19 tak ostáva na čísle 28. Z ochorenia sa zotavilo ďalších 12 ľudí, spolu je už 1 163 vyliečených pacientov.

Rakúsko otvorí od nedele svoje hranice so Slovenskom, Českom a Maďarskom

Rakúsko otvorí o polnoci zo soboty na nedeľu svoje hranice so Slovenskom, Českom a Maďarskom. Kontroly na hraniciach budú ďalej už len náhodné, pričom k ich úplnému otvoreniu by mohlo dôjsť už 15. júna. V sobotu o tom s odvolaním sa na vyhlásenie rakúskeho ministerstva vnútra informoval portál Vienna.at.

„Súbežne s Nemeckom, Lichtenštajnskom a Švajčiarskom sa teraz uvoľňujú hraničné kontroly zo strany zdravotníckych orgánov a polície na hraniciach s Českou republikou, Slovenskom a Maďarskom,“ uvádza sa vo vyhlásení. Kontroly by mali byť naďalej uskutočňované „len náhodne“.

Foto: TASR – Pavel Neubauer

Rakúsky minister vnútra Karl Nehammer, minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg a ministerka pre záležitosti Európskej únie Karoline Edtstadlerová pokračujú podľa vyhlásenia v koordinácii so susednými krajinami.

Zdôraznili, že ak to dovolí epidemiologický vývoj, mohlo by k úplnému otvoreniu rakúskych hraníc dôjsť už 15. júna.

„Naším cieľom je dosiahnuť čo najviac slobody a čo najmenšie obmedzenia. Toto malé uvoľnenie bude ďalším malým krokom smerom k normálnemu stavu najmä pre ľudí žijúcich v pohraničí a pre pendlerov,“ uviedli podľa vyhlásenia Nehammer, Schallenberg a Edtstadlerová.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )