foto: TASR/AP

Na území našej krajiny tak registrujeme 1902 pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

V nedeľu (12. 7.) na Slovensku pribudol 1 prípad nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1 902 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Dosiaľ sa vykonalo 230-tisíc testov, pričom počas nedele laboratóriá otestovali 279 vzoriek. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1493 ľudí, v nedeľu sa nevyliečil nikto nový.

Na Slovensku v nedeľu nepribudlo úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je dosiaľ 28.

Chorvátsko zavádza oddnes povinné rúška po rekordnom prírastku nakazených

V Chorvátsku je oddnes povinné nosenie rúšok v obchodoch a ďalších uzavretých verejných priestoroch. Informovala o tom v sobotu agentúra Reuters. Chorvátsko zaznamenalo v sobotu rekordný denný prírastok prípadov nákazy novým koronavírusom. Väčšina zo 140 nových prípadov bola zaznamenaná v hlavnom meste Záhreb a vo východných oblastiach krajiny.

Od pondelka 13. júla budú musieť rúška nosiť zamestnanci aj zákazníci v obchodoch, personál aj návštevníci nemocníc. Rovnaká povinnosť bude platiť aj pre zamestnancov barov a reštaurácií a ďalších prevádzok poskytujúcich služby, v ktorých prichádza personál do blízkeho kontaktu so zákazníkmi.

Opatrenie prijal v piatok, ešte pred sobotňajším rekordným prírastkom nakazených, chorvátsky národný krízový tím pre ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus. Oficiálne miesta o tomto kroku informovali až v sobotu.

Už niekoľko týždňov platí v Chorvátsku povinnosť nosiť rúška vo verejnej hromadnej doprave. Počas jarných mesiacov sa chorvátskym úradom za pomoci reštriktívnych opatrení podarilo úspešne zamedziť šíreniu koronavírusovej infekcie. Začiatkom júna v krajine pribúdalo len niekoľko prípadov denne a v niektoré dni dokonca žiadne. V posledných týždňoch však začal počet nakazených opäť výraznejšie stúpať.

Podľa sobotňajších správ miestnych médií v Chorvátsku momentálne evidujú viac ako 500 000 turistov, z toho približne 430 000 zo zahraničia: z Nemecka, Slovinska, Českej republiky, Poľska, Rakúska, Slovenska a Maďarska.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )