foto: TASR/AP

Na území našej krajiny tak registrujeme 1 495 pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

V nedeľu na ochorenie Covid-19 otestovali 971 ľudí, z toho 1 test bol pozitívny. Na webe covid-19.nczisk.sk o tom informovalo Národné centrum zdravotníckych informácií. Celkovo je tak na Slovensku 1 495 pozitívne testovaných ľudí na toto ochorenie.

Laboratóriá doteraz otestovali vyše 143-tisíc vzoriek. Chorobe v nedeľu nepodľahol nikto. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na Covid-19 tak ostáva na čísle 28. Z ochorenia sa zotavilo ďalších 22 ľudí, spolu je už 1 185 vyliečených pacientov.

V Česku sa koronavírusom nakazilo 8475 ľudí, 298 pacientov zomrelo

Počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom v Česku v nedeľu stúpol o 20 na celkových 8475.  Nárast je najnižší za osem dní, zvyšuje sa však počet aktuálne chorých. Od stredy sa zvýšil o stovku na 2715. Počet obetí stúpol o dve na 298, vyliečilo sa 5462 ľudí.

S odvolaním sa na web ministerstva zdravotníctva o tom v pondelok informovali spravodajský portál Novinky.cz a Česká televízia (ČT). Cez víkend sa výrazne spomalil denný prírastok vyliečených, v pracovných dňoch minulého týždňa to boli desiatky ľudí, cez víkend len jednotky, dodali Novinky.cz.

S úderom polnoci v ČR po 66 dňoch skončil núdzový stav. Niektoré opatrenia zavedené v súvislosti s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2 už vláda zrušila, iné však v Česku stále platia, ako napríklad povinné nosenie rúšok či zákaz hromadných akcií.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )