Petra Vlhová ma za sebou ďalší skvelý výsledok.

Petra Vlhová potvrdzuje skvelú formu aj napriek problémom s holenou kosťou. V paralelnom slalome svetového pohára v alpskom lyžovaní v švajčiarskom meste St. Moritz obsadila 1. miesto!

Petra sa v osemfinále postavila proti Nórke Kristin Lysdahlovej a bez menších problémov postúpila do štvrťfinále. V nej sa postavila proti Laurence St. Germainová, ktorá v osemfinále tesne porazila  Christinu Ackermannovú.

Bez menších problémov postúpila aj cez kanadské prekvapenie Laurence St. Germainovú, ktorú v štvrťfinále porazila o 30 stotín sekundy. Semifinálová súperka Petry bola Meta Hrovatová, ktorá len o 5 stotín sekundy porazila v štvrťfinále Ninu Haver-Løsethovú.

V semifinále sa jej podarilo poraziť Slovinku Hrovatovú aj vďaka dvom veľkým chybám jej súperky. Semifinálový rozdiel medzi Slovenskou a Slovinkou bol 39 stotín.

Petra sa vo finále postavila proti Anne Swennovej Larssonovej, ktorá v semifinále porazila Gritschovú najmä kvôli pádu rakúskej lyžiarky. Tesný súboj však dokázala využiť Petra vo svoj prospech a finále vyhrala o 2 stotiny sekundy.

Tretia skončila Franziska Gritchová, ktorá porazila o 12 stotín Slovinku Metu Hrovatovú.

Kvalifikácia

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová bola najrýchlejšia v predpoludňajšej kvalifikácii nedeľného paralelného slalomu Svetového pohára. Vo švajčiarskom St. Moritzi dosiahla v súčte dvoch jázd čas 50,59 a o tri stotiny sekundy predstihla Rusku Jekaterinu Tkačenkovú. Tretí najlepší výsledok si pripísala Nemka Lena Dürrová, ktorá zaostala o 0,17 s.