Foto: gofundme.com

Chceli mu pomôcť, no nakoniec u nich zvíťazila chamtivosť. Dať bývalému bezdomovcovi viac ako 400-tisíc dolárov je pre Kate McClure a jej partnera asi priveľké sústo.

Pred pár mesiacmi dojímavý čin bývalého veterána Johnnyho Bobbitta doslova obletel celý svet. Kate McClure bola na diaľnici uprostred noci, keď sa jej minul benzín a ona bola odkázaná sama na seba. Priblížil sa k nej muž menom Johnny Bobbitt a povedal jej, aby sa zamkla v aute, zatiaľ čo on pôjde po benzín. O nejaký čas sa vrátil s benzínom, ktorý kúpil za svojich posledných 20 dolárov. Kate sa rozhodla, že sa mu odvďačí, no ako sa ukázalo, i jej štedrosť má svoje hranice.

Kate založila zbierku na crowdfundingovej stránke GoFundMe, kde sa podelila so svojim príbehom. Jej pôvodným cieľom bolo vyzbierať 10-tisíc dolárov, aby mohla zabezpečiť Johnnymu skutočne štedré Vianoce, ktoré by nemusel stráviť niekde v mraze. Nielen, že sa jej túto sumu podarilo vyzbierať v rekordne krátky čas, ale dokonca vyzbieraná suma predčila všetky očakávania. V súčasnosti sa pre Johhnyho vyzbieralo viac ako 402-tisíc dolárov, ktoré sa vyzbierali približne od 14-tisíc ľudí, ktorým nie je ľahostajný hrdinský čin bývalého vojnového veterána.

Nemôže sa dostať k svojím peniazom

Peniaze zo zbierky by sa mali dostať k tomu človeku, komu sú určené. Práve v tom spočíva ich zmysel. No ako sa ukázalo, aj štedrosť Kate má svoje hranice. Väčšinu vyzbieraných peňazí si totiž to nechala pre seba a pre svojho priateľa Marka D’Amica. Johnny z nich dostal približne 75-tisíc dolárov, neostávalo mu teda nič iné, než sa obrátiť na právnika.

„Pokiaľ viem, na portáli GoFoundMe sa pre Johnnyho vyzbieralo 402-tisíc dolárov. Poplatky, ktoré si účtujte stránka, sú 30-tisíc dolárov. Mark D’Amico a Kate McClure dali Johnnymu len 75-tisíc dolárov. Ešte ostáva teda nevyplatených okolo 300-tisíc dolárov,“  tvrdí v rozhovore pre CNN  Chris Fallon, právnik nešťastného muža.

Začala sa vojna

Kate s partnerom tvrdí, že Johnny za dva týždne dokázal minúť 25-tisíc dolárov a teraz je znova na ulici, závislý na drogách a bez prostriedkov. Podľa ich tvrdenia mu dali približne polovicu vyzbieranej sumy, a ostatné mu pre istotu zadržiavajú, aby ich neminul na hlúposti. Do očí však bije fakt, že Kate jazdí na na novučičkom BMW, ktoré si určite nemôže dovoliť z platu recepčnej.

Znovu na ulici

Muž, ktorý mal byť už dávno za vodou, namiesto strechy nad hlavou, po ktorej túžil už roky, žije v karavane na Kateinom pozemku. Mal dostať nové auto, no miesto vysnívaného modelu Ford Ranger dostal SUV, ktoré sa rozpadlo. Okrem toho bolo písané na Marka, vraj kvôli tomu, aby ho Johnny nemohol predať.

Ako táto vojna skončí, ukáže len čas. Ak však naozaj Johnny Bobbitt opäť padol do drogovej závislosti, obrovské množstvo peňazí mu môže len uškodiť. Veď určite ani jeden z dobrovoľníkov neprispel na zbierku preto, aby opäť začal drogovať. Mal mať len strechu nad hlavou a vysnívané auto. Všetko však dopadlo úplne inak.

Pozri aj: Mnohí si myslia, že sú makléri či podnikatelia. Obetavý muž oblieka kriminálnikov a závislých ľudí a mení tak ich výzor na nepoznanie

unilad.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články