Foto: Twitter (lusirusi3), Facebook (Kate McClure)

Žena z New Jersey uviazla na diaľnici uprostred noci. Vojenský veterán, ktorý skončil na ulici jej dal svojich posledných 20 dolárov na benzín.

Žena menom Kate McClure bola na ceste do Filadelfie o jedenástej večer. Uprostred cesty sa jej však minul benzín a ona uviazla uprostred noci na diaľnici. Po tom, čo si myslela, že sa odtiaľ nedostane minimálne niekoľko nasledujúcich hodín, priblížil sa k nej bezdomovec a podal jej pomocnú ruku. Veterán jej povedal, aby zostala v aute a zamkla dvere, sľúbil jej však, že sa vráti aj s benzínom. Na svoj prekrásny čin však minul svoje posledné peniaze.

Kate nemala veteránovi menom Johnny Bobbit peniaze ako vrátiť. O niekoľko dní sa však vrátila aj so svojim priateľom, aby mu skutok oplatili. Keď Johnnyho lepšie spoznali, boli jeho príbehom ohromení. Zistili, že Johnny je vyslúžilý vojak, ktorý pracoval ako muničný technik. Kate mu chcela pomôcť, Johnny jej odpovedal: „Rozprávajte mi niečo o nešťastí. Nechápte ma zle, som tam kde som kvôli mojim vlastným rozhodnutiam. Nemôžem viniť nikoho iného, než seba.Pár začal Johnnymu nosiť rôzne veci, ktoré človek v jeho situácii ocení. Teplé rukavice, ponožky, deky a stravné lístky, o ktoré sa Johnny rozhodol podeliť so svojimi priateľmi. Kate bola ohromená jeho zlatým srdcom, a tak sa rozhodla, že mu musí pomôcť ešte o čosi viac. „Tí ľudia sa starajú jeden o druhého. Vrátili sme sa do auta a zhodli sme sa na tom, že mu musíme zmeniť život. A tak sme založili projekt na GoFundMe.“ Peňažné dary sa začali zbierať ohromnou rýchlosťou. Do niekoľkých dní vyzbierali svoj cieľ, ktorým bolo 10-tisíc dolárov od troch tisícov rôznych ľudí.

Posted by Kate McClure on Mittwoch, 22. November 2017

Kate so svojim priateľom sľúbili, že zabezpečia, aby sa všetky finančné dary dostali priamo k Johnnymu. Peňazí však neprestali pribúdať a v súčasnosti vyzbieraná čiastka činí až 288 728 dolárov, čo predstavuje viac ako 240-tisíc eur. Tie pôjdu primárne na prenájom nového bytu a zaplatenia potrebných vecí, ako jedlo, oblečenie účty za telefón a dopravu. Tiež dostane peniaze priamo do ruky, aby mohol sám disponovať nejakou čiastkou, s ktorou naloží podľa seba.Tento veterán, ktorý bol mimo iného aj na veľmi šikovným vojenským medikom, sa dostal v roku 2014 do problémov, kvôli ktorým neskôr stratil svoje bývanie a tým pádom aj celý svoj predošlý život. Po tom, čo sa uchýlil k drogám a mal niekoľko problémov so zákonom, skončil stovky kilometrov od svojho domova v štáte Karolína a zostal žiť pod mostom, kde prežíval už tretiu zimu. Kate so svojim priateľom boli pevne rozhodnutí, že ho opäť postavia na nohy a zabezpečia mu lepší život. Pretože sami vedia, že on by spravil to isté ako pre nich, tak pre kohokoľvek iného.

Pozri aj: Skončil na ulici a pokúsil sa spáchať samovraždu. Dnes je z neho úspešný podnikateľ a zarába milióny

unilad.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)