Foto: TASR-AP

"Boh ťa miluje." Pápež František sa otvorene vyjadril k tolerancii homosexuálov.

Téma homosexuálnych vzťahov je pre cirkev neustále tabu. Ešte viac však v prípade, ak sú do toho zapojení samotní jej príslušníci. Najmä konzervatívnejší veriaci tieto témy úplne odmietajú a príde im to absolútne neprípustné. Preto ich vyjadrenie pápeža Františka I. môže šokovať.

Juan Carlos Cruz je jednou z troch obetí zneužívania katolíckym kňazom, ktorí boli povolaní do Ríma, aby sa im pápež ospravedlnil za roky zneužívania príslušníkom cirkvi. Otec Fernando Karadima bol v roku 2011 uznaný vinným Vatikánom zo sexuálneho zneužívania detí. Cruz zverejnil detaily ich rozhovoru.Slová pápeža Františka, ktoré povedal Cruzovi počas ich súkromného stretnutia, mu môžu byť aspoň malou útechou. „Akého ťa Boh stvoril, takého ťa musí aj milovať.“ Boh teda homosexuálov miluje a je dobré, aby nimi zostali a nehanbili sa za to. Je to predsa jeho vôľa. Musíte byť spokojní s tým, kto ste a akí ste.

Nejedná sa o prvý prípad, kedy pápež František vyjadril oveľa otvorenejší a tolerantnejší postoj k homosexuálom. Podľa katolíckej viery je však všetko mimo manželského vzťahu medzi ženou a mužom hriechom. O to viac, ak sa jedná o sexuálny pomer. Preto môžu slová pápeža striktných veriacich pobúriť.

„Ak je človek homosexuálom a verí v Boha, kto ho môže za to súdiť?“ V júli 2013 sa pápež František takto vyjadril k homosexualite a stal sa tak jediným pápežom, ktorý vôbec takéto vzťahy pripustil a nebojí sa o tejto téme hovoriť na verejnosti.

Pozri aj: Pápežka Jana: Jediná žena, ktorá sa údajne dostala na čelo katolíckej cirkvi a dokonca porodila počas procesie

thesun.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články