Foto: Reddit.com/interestingasfuck

Takto čistý vzduch v Indii nemali od čias 2. svetovej vojny.

Tak ako všade inde na svete, aj v Indii platia kvôli šíreniu nového koronavírusu prísne obmedzenia. Väčšina ľudí musela zostať doma, výrazne sa obmedzila výroba v továrňach, reštrikcie platia aj v cestnej, železničnej či leteckej doprave. Prakticky zastavený život však v Indii spôsobil to, čo sa udialo aj v iných kútoch sveta. Vyčistil sa vzduch.

Podobných správ ste už v médiách naprieč internetom mohli vidieť niekoľko. Najskôr Čína, potom Taliansko, Španielsko, Veľká Británia a tentoraz aj India, ako jeden z najväčších svetových znečisťovateľov ovzdušia – všetky tieto krajiny po zavedení bezpečnostných opatrení v súvislosti so šírením ochoreniach COVID-19 sa vyčistili. V prípade Indie však ide o taký malý zázrak.

Ako totiž informuje portál iMeteo, takto čisté ovzdušie tu nemali od čias druhej svetovej vojny. Vzduch sa dokonca vyčistil natoľko, že v meste Jalandhar na severe Indie bolo vidieť Himaláje, ktoré sú od mesta vzdušnou čiarou vzdialené 213 kilometrov.

Foto: Reddit.com/interestingasfuck

Fotografia pohoria Dhauladhar, ktoré je súčasťou juhozápadnej časti Himalájí, bola zhotovená užívateľom sociálnej siete Reddit, kde ju aj zverejnil.

Ako zároveň užívateľ s prezývkou interestingasfuck uviedol, takto čistý vzduch si India nepamätá už dlho. Je však nutné skonštatovať aj smutný fakt, že ovzdušie bude zrejme na všetkých doposiaľ vyčistených miestach len do doby platnosti obmedzení. Keď sa život vráti do normálu, začne sa opäť znečisťovať.

Ďalšie fotografie z vyľudnenej Indie si môžete pozrieť v galérii:

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )