Ilustračná foto: Profimedia

Z neba spadol záhadný guľatý objekt. Na jeho vonkajšej strane je napísaný zvláštny kód.

V Mexiku na strom z neba dopadol zvláštny objekt – kovová (alebo plastová) guľa, ktorá má na boku napísaný akýsi kód. Samozrejme, teórie o tom, čo to môže byť, na seba nenechali dlho čakať. Niektorí si napríklad myslia, že je to časť vesmírnej lode.

Zvláštny objekt dopadol na strom z neba

Mexický meteorológ Isidro Cano na svojom Facebooku popísal zvláštny objav. Na strome našiel zvláštny guľatý predmet vyrobený buď z veľmi tvrdého plastu alebo z nejakej kovovej zliatiny. Ako píše portál IFL Science, padajúci objekt neďaleko mesta Veracruz videlo viacero svedkov. Vydával zvláštny zvuk, no nešľahali z neho žiadne plamene.

Cano vo svojom príspevku okamžite zdôraznil, že ľudia by sa k predmetu za žiadnych okolností nemali približovať a nemali by sa ho dotýkať, kým ho nepreskúmajú odborníci. Môže byť totiž rádioaktívny.

V ďalšom príspevku Cano píše, že na boku gule je napísaný kód a nikto by sa ju nemal pokúsiť otvárať, aj keď na predmete nie sú žiadne viditeľné stopy po tom, že by také niečo vôbec bolo možné. Podľa meteorológa má predmet zabudovaný časovač a keď nastane ten správny moment, otvorí sa a odhalí informáciu, ktorú v sebe nesie.

Dračie vajce alebo úlomok z vesmírnej lode?

Neskôr Cano informoval, že predmet bol o 3:15 ráno odstránený tímom špecializovaných odborníkov. Údajne ho mali odviezť za hranice Mexika. Vráťme sa však do reality. Záhadný predmet by v skutočnosti mohol byť meteorologickým balónom alebo kusom vesmírneho odpadu.

Nedávno na Zem dopadli úlomky čínskej rakety, pričom kusy z nej sa našli na Filipínach, ale aj v oblasti Bornea. V júli zas austrálsky farmár našiel úlomok z rakety Space X. Aj keď aj samotný Cani priznal, že to zrejme nebude dračie vajce ani úlomok z vesmírnej lode, našli sa ľudia, ktorým sa tieto teórie pozdávali omnoho viac.