Foto: TASR - Dano Veselský

Súd o tom rozhodol na neverejnom zasadnutí.

Obvinený vodič Dušan Dědeček z vlaňajšej tragickej dopravnej nehody v centre Bratislavy zostáva stíhaný vo väzbe. Na neverejnom zasadnutí o tom rozhodol Krajský súd (KS) v Bratislave. TASR o tom informoval hovorca súdu Pavol Adamčiak.

Hrozí mu 20 až 25 rokov alebo až doživotie

Senát krajského súdu rozhodoval o sťažnosti Dušana Dědečka proti neprepusteniu z väzby Okresným súdom Bratislava I. „Sťažnosť obvineného D. D. zamietol ako nedôvodnú, keďže dôvod preventívnej väzby trvá naďalej a nebolo možné väzbu nahradiť,“ priblížil hovorca. Dědeček čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo až doživotie. Väzobne stíhaný je od októbra 2022 pre dôvodnú obavu z pokračovania v trestnej činnosti.

Obvinený pod vplyvom alkoholu šoféroval vlani 2. októbra neskoro večer auto, ktoré narazilo v centre Bratislavy do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených.

V čase nárazu išiel 110 km/h

Podľa predbežných znaleckých posudkov mal vodič Dušan Dědeček mať na tachometri rýchlosť 140 kilometrov za hodinu, ktorá sa v čase nárazu znížila na 110. Odborníci dôkladne preverovali dostupné kamerové záznamy a viackrát sa vrátili na miesto nehody.

Uložiť článok

Najnovšie články