Foto: MovieStillsDB

Nie je to prvýkrát, čo je Tim Burton obviňovaný z rasizmu.

Kým množstvo divákov seriálu Wednesday nešetrí chválou, našli sa aj takí, ktorí si všimli známky rasizmu a jedného z jeho tvorcov, Tima Burtona, za to poriadne kritizujú. Prekáža im, že černošskí herci stvárňujú negatívne postavy, uvádza UNILAD

Článok pokračuje pod videom ↓

Na Twitteri sa strhla vlna hejtu voči Timovi Burtonovi. Niektorí diváci totiž tvrdia, že seriál, ktorý uchvátil divákov Netflixu, je rasistický.

Černošskí herci a negatívne postavy

Tieto tvrdenia vychádzajú zo zobrazenia postáv. Černošskí herci sú totiž záporákmi. New York Post spomína herečku Joy Sunday, ktorá stvárnila Biancu, hlavnú rivalku Wednesday na pôde školy, ale aj herca Imana Marsona, ktorý sa objavil v úlohe tyrana Lucasa, ktorý je zároveň synom starostu.

Okrem toho sám starosta je majiteľom Pilgrim Land, čo vyvoláva tiež rozporuplné reakcie vzhľadom na to, že oslavuje kolonizátorov.

Joy Sunday v seriáli Wednesday, foto: MovieStillsdDB

Kritizujú Tima Burtona

Ľudia na sociálnej sieti neskrývali svoje pohoršenie. „Zabudla som, že seriál Wednesday je režírovaný aj Timom Burtonom. Je známy tým, že do úloh nesympatických postáv obsadzuje černošských hercov. Sám priznáva, že je rasista, to veľa vysvetľuje,“ napísala jedna z diváčok na Twitteri.

A nebola ani zďaleka jediná. „Prečo je dievča čiernej pleti agresívnym tyranom?“ Ďalšia sa opýtala otázku, na ktorú si aj odpovedala. „Tim Burton je známy rasista. Nie je to nič prekvapivé,“ doplnila.

Nie je to prvýkrát

Našla sa však aj druhá strana, ktorej takého obvinenia prídu scestné a za hranou. A nevidia nič zlé na výbere obsadenia a priradenia hercov k ich rolám.

Tim Burton čelil obvineniam z rasizmu aj v minulosti. V roku 2016 bol kritizovaný z chýbajúcej rozmanitosti v obsadení filmu Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej, uvádza ABC News.

Obrovská úspech seriálu Wednesday

Netflix pred pár dňami informoval na Twitteri o obrovskom úspechu, ktorý sa seriálu Wednesday podaril. Nachádzal sa na prvom mieste sledovanosti v 83 krajinách po celom svete, čím dorovnal rekord štvrtej série Stranger Things. Okrem toho má na svojom konte ďalšie prvenstvo, a to v podobe počtu hodín sledovanosti. Od svojho uvedenia bol streamovaný neuveriteľných 341,2 miliónov hodín.

Najnovšie články