Foto: YouTube.com/UOL

Príbeh väzňa, ktorý zabíja svojich spoluväzňov.

Svet už spoznal niekoľko desiatok (ba až stoviek) zvrátených masových vrahov, ktorí svoje obete kruto mučili, znásilňovali a následne neľútostne zavraždili. Vražedný príbeh 42-ročného Brazílčana sa však začal písať až za múrmi väznice. Práve tu totiž spáchal svoje najťažšie hriechy, za ktoré bude za mrežami pykať dohromady takmer 220 rokov.

Marcos Paulo de Silva bol kedysi obyčajným chlapcom, ktorý sa nikdy žiadnym vážnejším trestným činom neprevinil. Keď však dovŕšil dospelosť, dal sa na zlé chodníčky a prvýkrát ho odsúdili vo veku 18 rokov za drobné krádeže. A práve za múrmi väzenia sa z človeka, ktorý sa ešte mohol spamätať a po odpykaní trestu byť dobrý mužom, stal chladnokrvný vrah, píše web Unilad.

Vraždí členov kriminálneho gangu

Odsedel si rok a pridal sa ku brazílskemu gangu Primeiro Comando da Capital (PCC). Ten je považovaný za najväčšiu kriminálnu organizáciu a odhaduje sa, že má takmer 20-tisíc členov, z ktorých len okolo 6-tisíc sedí vo väzniciach naprieč celou krajinou za páchanie vážnych trestných činov. Netrvalo však dlho a Marcos PCC opustil a pridal sa ku konkurenčnému gangu, ktorého je aktuálne aj za mrežami lídrom. Práve tento rivalský gang si dal za úlohu na členov PCC útočiť.

Po prepustení na slobodu sa Marcos kvôli ďalším spáchaným skutkom opäť ocitol v base. Tentokrát sa ho však už za žiadnych okolností nepodarí napraviť a je jasné, že za mrežami zostane do smrti. Práve tu sa totiž z neho stal chladnokrvný masový vrah, akého história kriminalistiky azda ešte ani nepoznala.

25 rokov za mrežami, 48 obetí

Jeho obeťami neboli nevinní ľudia, ale priamo väzni, prevažne členovia gangu PCC, s ktorými zdieľal jednu celu. Keďže jeho prísaha bola jasná – eliminovať násilníkov a vrahov – podujal sa za múrmi väznice vziať spravodlivosť do vlastných rúk.

Marocs Paulo de Silva, s malými prestávkami na začiatku svojho trestu, sedí už 25 rokov a za ten čas brutálne zavraždil a na smrť dobil celkom 48 spoluväzňov. Dnes 42-ročný kriminálnik dokonca žiadny zo svojich skutkov neľutuje a tvrdí, že spravil službu verejnosti.

Päť jednou ranou – ubil ich a potom im odrezal hlavy

„Boli to násilníci a zlodeji, ktorí využívali iných väzňov a okrádali ich,“ povedal údajne sudcovi na jednom zo súdnych pojednávaní. Jednotlivé vraždy pritom páchal aj pod dohľadom dozorcov a niekedy ich vykonával naraz. Najviac mužov zabil v roku 2011, kedy ich jednou ranou mal zabiť až päť. Toto bol zároveň jeho najkrvavejší útok.

Podľa správ sa udial vo väznici Serra Azul, kde spoluväzňov najskôr dobil hasiacim prístrojom. Následne im pomocou tajne vyrobeného noža odrezal hlavy a zakričal, že chce zabíjať aj ďalších mužov.

O jeho skutkoch vláda mlčala

Brazílska verejnosť až doposiaľ o konaní de Silvu nevedela. Vyplynulo to z nedávnej správy, ktorú uverejnila brazílsky web UOL. Tú následne prevzali aj latinskoamerické médiá.

Podľa väzenských psychológov však de Silva nie je mentálne chorý, trpí ale určitou poruchou osobnosti, ktorá v ňom vražedné chúťky akýmsi spôsobom prebudila. Podľa odborníkov by sa mal začať okamžite liečiť.

217 rokov za mrežami

De Silva na to bude mať nesmierne veľa času. Za 25 rokov, čo sedí za mrežami už totiž mal zabiť celkovo 48 spoluväzňov, v prevažnej miere išlo o mužov, ktorí znásilňovali ženy aj deti, zlodejov i vrahov.

Jeden z dozorcov vo väzení, v ktorom si de Silva odpykával trest povedal, že bolo len otázkou času, kedy niekoho opäť zabije. Kvôli týmto skutkom mal vystriedať už niekoľko väzenských zariadení, v každom pritom na niekoho zaútočil alebo ho zabil. Vďaka domu dostal aj príznačnú prezývku Lucifer.

Už teraz je ale jasné, že Marcos Paulo de Silva sa na slobodu nikdy nedostane. Kvôli najmenej 48 vraždám, z ktorých mnohé ešte neboli riadne vyšetrené, dostal trest 217 rokov.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )