Tento článok nie je vhodný pre ľudí mladších ako 18 rokov
Mám viac ako 18 rokov

Foto: TASR - Dano Veselský

Polícii pomohla aj výpoveď človeka, ktorý sa ocitol v cele predbežného zaistenia spolu s Dědečkom.

Vyšetrovanie nehody, ktorá sa udiala na začiatku októbra, ukončili pred týždňom. Dušan Dědeček v opitosti veľkou rýchlosťou vrazil do autobusovej zastávky a usmrtil tak 5 ľudí. Podľa zistení denníka Nový Čas má spis až 3 000 strán.

Ako ďalej informuje Nový Čas, polícii pomohla aj výpoveď človeka, ktorý sa ocitol v cele predbežného zaistenia spolu s Dědečkom. Policajtom sa tiež podarilo pomocou kamier zdokumentovať Dědečkovu jazdu zo sídla Deaflympijského výboru Slovenska až na miesto nehody, Zochovu.

Prácu vyšetrovateľov pozitívne hodnotí aj advokát Patrik Benčík zastupujúci pozostalých po Natálii Hamrákovej.

Hrozí mu vysoký trest

Dědeček čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo až doživotie. Väzobne stíhaný je od októbra 2022 pre dôvodnú obavu z pokračovania v trestnej činnosti.

Obvinený pod vplyvom alkoholu šoféroval vlani 2. októbra neskoro večer auto, ktoré narazilo v centre Bratislavy do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených.

Podľa predbežných znaleckých posudkov mal vodič Dušan Dědeček mať na tachometri rýchlosť 140 kilometrov za hodinu, ktorá sa v čase nárazu znížila na 110. Odborníci dôkladne preverovali dostupné kamerové záznamy a viackrát sa vrátili na miesto nehody.

Uložiť článok

Najnovšie články