Foto: Interez.sk

Muž utrpel vážne popáleniny

Bratislavskí policajti vyšetrujú okolnosti požiaru, ktorý vypukol v nedeľu 9. júna vo večerných hodinách v cele Ústavu na výkon väzby v Justičnom paláci. Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia. Výška spôsobenej škody bude predmetom ďalšieho dokazovania.

Televízia JOJ v nedeľu v noci informovala, že v cele Justičného paláca sa podpálil väzeň a utrpel vážne popáleniny. „Operátor tiesňovej linky 155 vyslal ambulanciu rýchlej lekárskej pomoci k 59-ročnému mužovi, ktorý utrpel popáleniny 1. a 2. stupňa na vrchnej časti tela. Po prvotnom ošetrení bol pri vedomí posádkou transportovaný do nemocnice v Ružinove,“ uviedla pre JOJ hovorkyňa OS ZZS SR Petra Klimešová.

Hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Monika Kacvinská priblížila, že došlo aj k zraneniu príslušníka zboru, ktorý bol následne ošetrený v civilnom zdravotníckom zariadení. Prípad sa však zaobišiel bez vážnejších následkov na zdraví i majetku. Bezpečnosť odsúdených a obvinených nebola ohrozená.

„Podľa predbežných informácií príslušníci ZVJS reagovali rýchlym zásahom a uhasením požiaru zabránili väčšej ujme na zdraví v prípade páchateľa a väčším škodám na majetku,“ dodala s tým, že k rozšíreniu požiaru mimo cely nedošlo.

„Požiar úmyselne spôsobila väznená osoba, ktorá bola umiestnená sama na cele. Vzhľadom na to, že v danej veci prebieha šetrenie, nebudeme sa bližšie vyjadrovať,“ spresnila pre topky.sk hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Monika Kacvinská.

Polícia vo veci začala trestné stíhanie. Okolnosti tohto činu sa stále vyšetrujú.

Uložiť článok

Najnovšie články