Foto: Warner Bros

Novinka z dielne ikonicého Christophera Nolana dostáva svoju podobu.

Jeden z najočakávanejších filmov budúceho roka prichádza s prvým trailerom. Prináša hviezdne herecké obsadenie v hlavných úlohách a poriadnu dávku akcie. Podarí sa Nolanovi vytvoriť ďalšie výnimočné dielo? 

Článok pokračuje pod videom ↓

Režisér Christopher Nolan sa preslávil snímkami ako Memento, Batman začína, Počiatok, Interstellar či Dunkirk. Už budúce leto do kín vtrhne s akčnou novinkou s názvom Tenet. Štúdio Warner Bros. prichádza s oficiálnym trailerom, ktorý ukazuje Johna Davida Washingtona v hlavnej úlohe.

Foto: Leonardo DiCaprio vo filme Počiatok (MovieStillsDB)

Tenet nám sprostredkuje atmosféru špionážneho trileru, ktorý sa nakrúcal v siedmych krajinách, medzi ktorými nechýba napríklad Estónsko, India, Taliansko či Nórsko.

V hlavných úlohách okrem spomínaného Johna Davida Washingtona, ktorý hviezdil napríklad v snímke Spikea Leeho BlacKkKlansman uvidíme aj Roberta Pattinsona, ktorý divákov okúzlil v mysterióznej dráme Maják (The Lighthouse) po boku Willema Dafoea alebo herečku Elizabeth Debicki.

Zárukou kvality

Christopher Nolan patrí v súčasnosti medzi režisérsku špičku. Jeho snímky sú stávkou na istotu a dá sa iba diskutovať, ktorá je o trochu lepšia, než iná. V rebríčku 250 najlepších filmov tejto dekády podľa portálu IMDb sa jeho snímka Temný rytier umiestnila na štvrtom mieste. Rovnako vytvoril najlepšie hodnotený film za posledných desať rokov, ktorým sa stal Počiatok.

Foto: Počiatok / Inception (MovieStillsDB)

Dôkazom toho, že Tenet patrí medzi najočakávanejšie filmy roku 2020 je aj fakt, že krátka ukážka sa objavila aj v slovenských kinách už počas tohto leta, teda s ročným predstihom pred plánovanou premiérou. Slovenskí diváci si ju budú môcť vychutnať už 16. júla 2020.

Pozrite si prvý oficiálny trailer

comingsoon.net

Najnovšie články