Foto: unsplash

O stávkovanie je záujem aj pri voľbách.

Ľudia na Slovensku stavili na prezidentské voľby až 4,32 milióna eur. Ide o rekordné číslo pre spoločnosť Tipsport. Najvyššia výhra zo sólo tiketu dosiahla 42-tisíc eur a pochádza z tiketu podaného na Petra Pellegriniho v hodnote 20-tisíc eur.

Tipér stavil na neskoršieho víťaza v deň konania druhého kola prezidentských volieb – v čase, keď bol na neho kurz 2,1:1. Z výhry takmer 34-tisíc eur sa teší aj klient, ktorý podal 25 500 eur na Pellegriniho triumf. Stalo sa tak ešte necelé tri dni pred prvým kolom, keď bol kurz na lídra Hlasu 1,33:1.

Slováci si stavili na víťazstvo Pellegriniho za približne 1,07 milióna eur, zatiaľ čo na víťazstvo Ivana Korčoka stavili vyše 730-tisíc eur. V druhom kole prezidentských volieb boli celkové nábery vyššie o približne 175-tisíc eur ako v prvom kole.

„Prezidentské voľby potvrdili, že záujem o spoločenské stávky je atraktívnym doplnkom ku štandardnej športovej ponuke. Ľudia vo veľkom prežívali aj volebnú noc, čo dokumentujú nábery na tzv. live stávky po uzatvorení volebných miestností, ktorých sa nabralo približne 750-tisíc eur,“ uviedol vedúci bookmakerov a špecialista na politické stávky Tipsportu, Pavol Boško.

 

Uložiť článok

Najnovšie články