Foto: MovieStillsDB

Kultový horor sa dočká ďalšieho pokračovania. Fanúšikovia sú proti.

A je to oficiálne. Legendárny a jeden z najdesivejších hororov svetovej kinematografie sa dočká ďalšieho pokračovania. Mnohí fanúšikovia sa po prvotných zverejnených informáciách voči tomu búrili, no teraz sa už o budúcnosť Exorcistu skutočne báť nemusia – projekt bude vo viac než dobrých rukách.

Podľa najnovších správ je totiž pokračovanie jedného z najpamätnejších hororových filmov nielen vo výrobe, ale známe sú aj mená, ktoré na ňom budú pracovať. Ako informoval web Unilad, sa o réžiu postará David Gordon Green, ktorý v roku 2018 na plátna kín priviedol kultovú sériu Halloween v novom spracovaní.

Foto: MovieStillsDB

Do projektu chceli aj pôvodného režiséra

Posledné týždne sa objavovali informácie na filmovom webe IMDb, že do projektu bude zapojený aj režisér pôvodného filmu z roku 1973, tvorca William Friedkin. Ten ale ešte minulý týždeň správy dementoval. Ako uviedol na svojom profile na sociálnej sieti Twitter, nie je dostatok peňazí a motivácie na svete, ktoré by ho presvedčili, aby do toho išiel.

Aj keď samotný horor The Exorcist z roku 1973 sa dočkal štyroch ďalších filmov, novinka, na ktorej sa produkčne bude podieľať štúdio Blumhouse Productions, bude priamym pokračovaním prvého filmu. Pokračovanie tak bude rebootom a začne sa nanovo.

To ale neteší skalných fanúšikov pôvodného hororu. Tí si myslia, že niektoré filmy by mali filmári nechať už na pokoji. Nikomu sa totiž kvalitný film už nepodarí dobre natočiť nanovo na daviazať na prvotný úspech.

Foto: MovieStillsDB

Zopakuje sa úspech Halloweenu?

Tu sa ale dá kontrovať úspechom Halloweenu z roku 2018. Tento film totiž úplne ignoroval všetky ďalšie pokračovania, ktoré v sérii po prvom filme vznikli a nadviazali na pôvodný diel. To sa ukázalo ako úspešný krok a diváci teraz očakávajú ďalšie dve pokračovania Halloween Kills (2021) a Halloween Ends (2022).

Navyše, štúdio Blumhouse fanúšikovia hororov uznávajú a z jeho dielne vzišlo niekoľko kvalitných filmov. Úspech tak môžu osláviť aj s chystaným ďalším pokračovaním Exorcistu. Žiadne ďalšie informácie o ňom ale zatiaľ nie sú známe. Uvidíme teda, čo prinesie čas.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )