Foto: MovieStillsDB

Toto veľa fanúšikov Harryho Pottera netušilo.

Prvý diel filmového Harryho Pottera dorazil do kín po celom svete pred 20 rokmi a pri tejto príležitosti tvorcovia snímky, ako aj predstavitelia hlavných postáv, v rozhovoroch prezrádzajú zaujímavé detaily, ktoré doposiaľ nikomu neboli známe. Jedna z najnovších zákulisných informácií možno prekvapí aj toho najvernejšieho fanúšika čarodejníckeho sveta J. K. Rowlingovej. Nechýbalo totiž veľa a jedna z obľúbených postáv by vyzerala úplne inak.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nikto si už nevie v postave Severusa Snapa predstaviť iného herca ako Alana Rickmana. Samozrejme, aj na túto postavu si robilo zálusk niekoľko ďalších hereckých predstaviteľov, čo je už všeobecne známy fakt. V jednom z nedávnych rozhovorov režisér Chris Columbus prezradil, ako vôbec oslovovali hercov do postáv profesorov a ako jeho ponuku jeden z ikonických predstaviteľov takmer odmietol, píše web Unilad.

Režisér Chris Columbus pri nakrúcani prvého Pottera s hercami Rupertom Grintom a Danielom Radcliffom. Foto: MovieStillsDB

Večera s hereckými hviezdami

„Pamätám si, ako sme s Davidom Heymanom (producentom prvého filmu) museli nejaký čas absolvovať večere s britskými hercami. Išli sme na večeru s Richardom Harrisom (Dumbledore), aby sme ho presvedčili, Maggie Smith (profesorka McGonagallová) to isté,“ prezradil Columbus v rozhovore pre AV Club.

Podobnú večeru dve najdôležitejšie hlavy projektu absolvovali aj s Alanom Rickmanom, ktorý stvárnil nenávidenú, no milovanú postavu profesora Snapa. Ten, na prekvapenie všetkých, najskôr túto rolu nechcel.

Foto: MovieStillsDB

Presvedčila ho až Rowlingová

„Zdráhal sa, pretože nechcel byť obsadený do postavy zloducha, najmä nie po účinkovaní v Smrtonostnej pasci a zrejme aj v Robinovi Hoodovi,“ potvrdil režisér. Napokon sa ho ale podarilo presvedčiť a nemalú zásluhu na tom má aj samotná autorka knižnej predlohy. Tá Rickmana po vzore režiséra a producenta vzala na večeru tiež, kde mu prezradila niečo, čo o Snapovi vyšlo na povrch v siedmej, záverečnej časti príbehu. To ho motivovalo k tomu, aby ponuku prijal.

O týchto detailoch veľa v tej dobe nevedeli ani samotní filmári. V čase, keď sa nakrúcal prvý diel Harryho Pottera, boli vydané len prvé štyri diely ságy. Len Rickman a Rowlingová tak vedeli, ako sa príbeh postavy profesora Severusa Snapa uzavrie.

Najnovšie články