Ilustračná foto: Unsplash / Screen TikTok.com (maybejacy)

Pred letom ešte netušila, do akej nepríjemnej situácie sa dostane.

V dnešnej dobe sa medze tomu, ako sa obliekať vo voľnom čase, nekladú. V niektorých prípadoch to ale neplatí. Presvedčila sa o tom aj cestujúca, ktorá zažila v lietadle veľmi nepríjemnú skúsenosť iba kvôli tomu, že mala na sebe oblečený korzet, upozornil The Sun

Ako uvádza denník Mirror, incident sa odohral na palube nízkonákladovej spoločnosti Southwest Airlines, ktorá sídli v Texase.

Problémom bol korzet

Cestujúca Jacy bola upozornená na to, že sa má zahaliť. O svojej skúsenosti informovala vo videu na TikToku, ktoré má momentálne cez 3 milióny zhliadnutí. Ukázala v ňom, že nie je oblečená nevhodne či vulgárne, no napriek tomu sa ocitla v probléme.

@maybejacy give me my money back smelly hoes @Southwest Airlines or send me a bottle of expensive champagne 😘 #fyp ♬ life support mashup by mvlfoy – toukass

Zostala zahanbená pred všetkými

„Čo sme na strednej škole?“ Opýtala sa rečnícku otázku súvisiacu s tým, že musí v lietadle dodržiavať dress code. Pri tom mala odhalené iba ramená, rovnako, ako keby mala oblečené napríklad obyčajné tielko. V tom prípade by ale problém pravdepodobne nemala.

Pri nástupe do lietadla sa Jacy dostala otázka, či má so sebou nejaké oblečenie, ktoré si môže obliecť. Odpovedala, že nie a tak jej letuška priniesla cudziu košeľu a chcela, aby ňou zakryla korzet.

„Chcelo sa mi plakať. Bolo to také trápne, zahanbila ma pred všetkými,“ opísala Jacy túto skúsenosť.

@maybejacy #greenscreen the world hating women ig #fyp ♬ original sound – jacy

Zastala sa jej, lietadlo musela opustiť

No našla sa aj jedna osoba, ktorá sa jej zastala. Ďalšia cestujúca Melinna Bobadilla nebola ticho, ale netušila, že za to bude potrestaná. Opýtala sa, v čom je vlastne problém. Odpoveďou bolo, že letecká spoločnosť, ktorou sa práve prepravujú, je rodinnou firmou a pre niekoho môže byť takéto obliekanie urážlivé.

Melinna musela kvôli tomu lietadlo opustiť a celú situáciu objasnila na svojom Twitteri.

Obe ženy sa stretli s veľkou podporou od ľudí na internete. Jacy dostala aj rady, aby sa obrátila na súd. Letecká spoločnosť Southwest Airlines zas reagovala na tweet Melinny s tým, že ich táto skúsenosť mrzí a sú otvorení ďalšej diskusii.