Lukáš Mužla / / Série
Filmy zo série Jurský Park sú pre dnešnú generáciu mladých ľudí naozaj kultové. Pre mňa osobne sú tieto filmy neodlučiteľnou súčasťou môjho detstva. A myslím,...

Filmy zo série Jurský Park sú pre dnešnú generáciu mladých ľudí naozaj kultové. Pre mňa osobne sú tieto filmy neodlučiteľnou súčasťou môjho detstva. A myslím, že nie len pre mňa. Veď ktorému dieťaťu by sa nepáčil svet, kde by ožili obrovské prehistorické jaštery? Tento rok nám dokonca svet ponúkol ďalšiu časť filmu, na ktorom sme viacerí vyrastali. Ale ako každý film sa aj séria Jurského Parku stretla za svoju históriu s negatívnymi ohlasmi, šomraním, hejtovaním a hľadaním všakovakých chýb. Pozrime sa teda na tie najväčšie hejty, ktoré si musel filmový štáb vypočuť.

jursky park (8)
awn.com

V Jurskom Parku s poradovým číslom 4 mnohým fanúšikom chýbal komplexný pohľad na dinosaurí park. O aktívne zábery z vnútra parku nebola núdza, ale divákom chýbala celková predstava ako taký park vyzerá. Predsa len sme už vyrástli a zábery do papule obrieho dinosaura nás už nedokážu úplne uspokojiť.

jursky park (5)
hypable.com

Mnohí kritici poznamenali, že najnovšiemu filmu chýba vzorový ženský hrdina. Áno, ženské postavy tu sú, dokonca aj hlavné, ale celkové sympatie sa uberajú, tak ako v prvých filmoch, na mužskú postavu. Tvorcovia sa držali tejto nitky, ale znova… My, mladí chlapci, ktorí sme sa hrávali s umelými dinosaurami, sme už vyrástli a radi by sme vo filme videli hlavnú hrdinku, ktorá naozaj zahviezdi. Na druhú stranu má táto skutočnosť aj svetlejšie stránky. Po dlhej dobe uzrel svetlo sveta nesexistický hollywoodsky film, ktorý nikto nesleduje kvôli veľkým výstrihom.Komentovať (0)