Foto: Flickr (Ervins Strauhmanis)

Nech to znie akokoľvek primitívne a neuveriteľne, aj toto je spôsob, ktorým si niekto kráti prázdniny.

Nie je to tak, že by s popularitou internetu stúpala aj hlúposť mladých ľudí, avšak vďaka online pripojeniu, sa tieto excesy šíria rýchlejšie ako baktérie vo verejnej výrivke. A keď už sme pri horúcej, bublajúcej vode, práve toto je predmetom najnovšej stupídnej výzvy, ktorá ovládla internet.

Ťažko povedať, k akému evolučnému omylu došlo, keď niekto dokáže prehlasovať ohrozovanie seba a svojho okolia za výzvu. Nejde však o nič nové. Staré dobré časy, keď sa celebrity oblievali ľadovou vodou a následne dávali peniaze na charitu, už zjavne pominuli. Teraz sa oblievajú tínedžeri a nie ľadovou, ale vriacou vodou. A samozrejme nie seba, ale svojich kamarátov.

Unsplash

Zámerne si spôsobujú úrazy, pričom nikto netuší, čo má byť odmenou za splnenie výzvy. Uznanie? To sotva. Nová výzva má hneď dve varianty. Prvý je veľmi jednoduchá: Naberiete hrniec vriacej vody, potichu sa priblížite k spiacemu kamarátovi, sprisahanecky žmurknete do kamery a následne naňho vriacu vodu vylejete, čím mu spôsobíte traumu a viacnásobné popáleniny.

Znie to zábavne, no druhá možnosť, ako výzvu vykonať je ešte jednoduchšia. Stačí, že vriacu vodu vypijete cez slamku. Ako je možné, že nikomu nenapadne, že toto nemôže skončiť inak ako úrazom, je záhada. Je síce nepochopiteľné, že to mladým ľuďom treba vysvetľovať, no vriaca voda je skutočne nebezpečná. Podobne, ako kapsle na pranie.

Pozri aj: Jedenie pracích tabliet, plechovky na prsiach či výzva uvarenej Coly. Toto sú tie najšialenejšie výzvy, ktoré kolujú internetom

iflscience.com

Najnovšie články