Foto: Youtube.com

Niektorí ľudia dokážu urobiť skutočne čokoľkvek. A čím je to šialenejšie, tým lepšie

Určite ste mnohí zachytili výzvu, v ktorej najmä tínedžeri jedli pracie tablety a takéto videá potom nahrávali na sociálne siete. Okrem toho, že je to mimoriadne hlúpe, človek si môže takto spôsobiť veľmi nepríjemné zdravotné komplikácie, ktoré môžu dokonca končiť smrťou. Avšak šialených, bizarných a samozrejme mimoriadne hlúpych internetových výziev, existuje celá rada. Toto sú niektoré z nich:

Redakcia Interezu týmto článkom nemá zámer navádzať na uskutočňovanie výziev, práve naopak, cieľom je upozorniť na ich stupiditu a v mnohých prípadoch aj na ich nebezpečnosť a ohrozenie zdravia či dokonca života. Rozhodne žiadnu z nich nenapodobňujte.

Upozorňujeme, že niektoré videá môžu vo vás vzbudiť odpor a znechutenie, preto ich sledovanie necháme na vašom uvážení.

Pracie tablety

Jedenie pracích tabliet je niečo, čo môže skrsnúť v hlave skutočne slabomyselných jedincov. Nájde sa niekto, kto dobrovoľne bude jesť prací prostriedok? Napodiv áno.

Priloženie ruky na rozpálenú platňu

Trochu pritvrdíme. Tento muž z Ruska sa rozhodol, že vymyslí novú výzvu a šialenosťou rozhodne nešetrí. Zopakovali by ste výzvu v ktorej si priložíte ruku na rozpálenú špirálu? Dúfame a pevne veríme, že nikto z vás by do toho dobrovoľne nikdy nešiel.

Oblievanie sa farbou

Aj keď táto výzva nevyzerá až tak nebezpečne, nemusí by to byť vždy tak. Farba môže zatiecť do dýchacích ciest, čo môže spôsobiť dusenie a dokonca v extrémnych prípadoch aj smrť.

Škoricová výzva

Známa výzva, ktorá sa šíri už dlhé roky sociálnymi sieťami a možno ste ju dokonca skúšali aj niektorí z vás. Spočíva v tom, že „obeť“ má zjesť lyžicu škorice. To neznie ako nemožné. no opak je pravdou.

Banán so spriteom/Mentos s colou

Tieto výzvy sú si veľmi podobné a končia rovnako. Vracaním. Či už si dáte banány a zapijete ich Spriteom, alebo si dáte známe cukríky Mentos a tie zapijete dietnou kolou, všetko sa tlačí von. Neodporúčame skúšať.

Výzva Surströmming

Známa delikatesa Surströmming, pre mnohých známejšia ako zhnitá ryba. Je takmer nemožné sa k otvorenej konzerve čo i len priblížiť a nie to ešte ju zjesť. Výsledok je podobný ako v predchádzajúcom prípade. Vracanie.

Jedenie pálivej papričky

Túto výzvu sme, v menšej či väčšej miere, vyskúšali už mnohí. Avšak ak myslíte vo veľkom, tak si zabezpečíte najpálivejšie papričky na svete, napríklad Trinidad Scorpion Moruga, či Carolina Reaper a samozrejme, čím väčšia paprička tým „lepšie“. Potom už len stačí si dať papričku do úst a čakať na peklo. Výsledok? Neuveriteľná bolesť a často aj vracanie.

Jedenie uvarenej Coca-Coly

Koho by už len napadlo variť Coca-Colu, aby z nej odparili tekutinu a ostalo z toho niečo, čo sa náramne podobá asfaltu? No niekoho určite. Potom už len stačí túto hmotu vysušiť a môže sa jesť. Výsledný produkt je chuťou na hony vzdialený chutnému bublinkovému nápoju. Výsledok vás už asi neprekvapí. Vracanie.

Vypitie fľaše vodky za 1 minútu

Táto výzva hraničí s vážnym hazardom s ľudským životom. Vypiť naraz liter tvrdého alkoholu vás môže veľmi ľahko poslať na druhý svet. Našťastie, žalúdky väčšiny ľudí, ktorí vyskúšajú túto výzvu, sú rozumnejšie ako ich mozgy.

Držanie plechovky medzi prsiami

Tesne pred koncom mierne zvoľníme. Do nášho zoznamu hlúpych a šialených výziev sme zaradili aj takú, ktorá síce aktérovi výzvy nespôsobí žiadne fyzické ublíženie, dokonca ani vracanie. Jediné, čo môže spôsobiť je verejná hanba, ale to sa týka azda všetkých výziev v zozname. Táto výzva je určená najmä pre mimoriadne obdarené slečny či mimoriadne obéznych mužov.

Ohnivá výzva

Náš prehľad výziev ukončujeme tou najstupidnejšou, najšokujúcejšou, najšialenejšou a v týchto „naj“, by sme mohli ďalej pokračovať. Výzva spočíva v tom, že aktér na seba naleje nejaký druh horľaviny, ktorú následne zapáli. Stupidita už asi nemôže byť väčšia.

Poznáte aj vy nejaké ďalšie hlúpe výzvy? Podeľte sa o ne s nami v komentároch.

Pozri aj: Zabudnite na modrú veľrybu. Nová, 48-hodinová výzva na Facebooku láka deti na to, aby odišli z domu a skrývali sa pred rodičmi

 

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články