Foto: Profimedia

Toto sú podľa webu TripAdvisor najlepšie pláže na rok 2024.

Zima ešte celkom nedala svoje posledné zbohom, no po chladných týždňoch sa iste už mnohí z vás tešia na more a piesočnaté pláže. Ak si chcete luxusne oddýchnuť, vyberte si niektorú z pláží, ktoré TripAdvisor prehlásil za najlepšie na tento rok.

Článok pokračuje pod videom ↓

Túto pláž si zapíšte na cestovateľský zoznam

Ako informuje Mail Online, spoločnosť TripAdvisor odhalila, ktoré pláže sú na rok 2024 tie najlepšie a jednoznačne si zaslúžia vašu pozornosť. Pláž Praia da Falesia v portugalskom Algarve je plážou číslo jeden, ktorá by jednoznačne nemala chýbať na vašom cestovateľskom zozname.

Foto: unsplash

Z prvého miesta v rebríčku, ktorý sa zostavuje na základe množstva recenzií a hodnotení pláží na celom svete od cestovateľov na portáli Tripadvisor, zozbieraných od októbra 2022 do septembra 2023, zosadila šesťnásobného šampióna Baia do Sancho v Brazílii. Striebornú medailu získala talianska pláž Spiaggia dei Conigli na ostrove Lampedusa na Sicílii. Na treťom mieste sa umiestnila La Concha v španielskom San Sebastiáne.

Našli sme za vás letenku

Pláž Praia da Falesia, ktorá sa minulý rok umiestnila až na šiestej priečke, nazbierala v rámci hodnotenia 5 900 recenzií. Až v 68 % hodnotení jej ľudia udelili 5 hviezdičiek. Ľudia vychvaľujú jemný červenkastý piesok, krásne more a útesy, ktoré vyrážajú dych. Najviac si ju užijete na jar, keď tu ešte nie sú davy turistov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Claire Gomes 🇫🇷 🇵🇹 (@claire__gms)

Našli sme za vás aj letenku. Na letisko Faro, ktoré je od pláže len kúsok, sa dostanete za príjemných 77 eur. Najkratší let (ktorý vás síce vyjde o niečo drahšie) trvá s jedným prestupom 12 hodín, ráno teda nasadnete do lietadla a večer sa už môžete kúpať na jednej z najlepších pláží sveta.

Uložiť článok

Najnovšie články