Foto: Hövding

Švédska firma Hövding predstavila tretiu generáciu svojej cyklistickej prilby.

Ak využívate na prepravu bicykel, určite by ste mali siahnuť aj po prilbe. Je to účinné riešenie pred nebezpečným zranením sa v prípade pádu. Avšak jej najväčším problémom je ten, že je nepohodlná a neestetická. Navyše, ak vám úplne nesedí na hlave, jej efekt nemusí byť taký, aký sa očakáva. Švédska firma Hövding však predstavila golier, v ktorom sa skrýva nafukovacia helma. Je to niečo ako airbag v aute, ktorý v prípade pádu nafúkne a dokonale ochráni vašu hlavu. Píše o nej portál designboom.com

Nafúkne sa iba za 0,1 sekundy a výrobca sa nebojí tvrdiť, že ide o najbezpečnejšiu prilbu na svete. Stačí si na krk nasadiť golier, ktorý sa v prípade nehody aktivuje a vytvorí okolo krku a hlavy ochrannú kapucňu.

Foto: Alexander Crispin/Hövding

Golier používa senzory, ktoré monitorujú pohyb až 200-krát za sekundu a ak zistí abnormálny pohyb, nafúkne sa. Podľa štúdie na univerzite v Stanforde je táto technológia až 8-násobne bezpečnejšia, než tradičné cyklistické prilby.

Foto: Alexander Crispin/Hövding

Nafukovacia prilba je napájaná batériou, ktorá vydrží až 12 hodín a je tiež možné ju pripojiť pomocou aplikácie k smartfónu. Aplikácia monitoruje batériu, ale aj jazdu na bicykli a zhromažďuje údaje na účely vylepšenia infraštruktúry. K dispozícii je tiež funkcia na kontaktovanie podporného centra.

Foto: Alexander Crispin/Hövding

Ku krku sa golier pripája jednoducho, pomocou zipsu, ktorý sa dá nastaviť pre pohodlné nosenie. Najväčší problém môže ale predstavovať cena. Tá je stanovená na 299 eur, čo môže mnohých záujemcov odradiť. Avšak, ak k produktu pristúpite tak, že vás má ochrániť v prípade nehody, tak sa do tejto helmy rozhodne oplatí investovať.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )