Foto: swytchbike.com

Skvelá vychytávka, ktorá dokáže premeniť každý bicykel na elektrický.

Ak ste sa niekedy zaujímali o to, že by ste si zadovážili elektrobicykel, mohla vás napríklad zaraziť cena. Tá sa zvyčajne pri lepších modeloch pohybuje v sume vyše 1000 eur. Britský startup Swytch sídliaci v Londýne vytvoril ale zariadenie, ktoré dokáže z každého bicykla urobiť plnohodnotný elektrobicykel, pričom cena za takéto zariadenie je menej ako spomínaných 1000 eur. Informuje o tom portál designboom.

Veľkou výhodou je tiež to, že stačí zariadenie z vášho bicykla odpojiť a máte opäť k dispozícii vašu starú dobrú klasiku. Zariadenie obsahuje hlavnú jednotku s batériou a predné koleso, ktoré si na váš bicykel namontujete a môžete vyraziť pohodlne do ulíc.

Foto: swytchbike.com

250 wattov výkonu zabezpečeného pomocou lítiovej batérie poskytuje dojazd až 80 kilometrov a maximálnu rýchlosť na úrovni 30 kilometrov za hodinu.

Foto: swytchbike.com

Naším poslaním je zabezpečiť, aby technológia elektrických bicyklov najvyššej kvality bola dostupná pre všetkých. Vyvinuli sme produkt, ktorý je cenovo dostupný, ľahko použiteľný a univerzálny„, vysvetľuje spoločnosť Swytch na svojej stránke.

Foto: swytchbike.com

Výrobca odhaduje, že až 99% zo všetkých používaných bicyklov na celom svete je kompatibilných s ich zariadením. Vyzdvihujú aj ekologickú stránku.

Ak si namiesto kúpi nového elektrobicykla zabezpečíte Swytch, ušetríte tisíce ton emisií uhlíka a svoje peniaze„. Podľa stránky výrobou obyčajného bicykla sa vytvorí 200 kg CO2, výrobou elektrobicykla až 400 kg CO2. No výroba Swytch vyžaduje menej ako 40 kg CO2 čo je 10-násobne menej oproti elektrobicyklu.

Spoločnosť začala s výrobou už v roku 2017, no teraz predstavila nové vylepšené modely. Zariadenie váži iba 1,5 kg a a napájací zdroj je vo veľkosti dlane.

Už spomínanou výhodou je to, že nepotrebujete meniť svoj existujúci bicykel, stačí si zabezpečiť zariadenie. K nemu si objednáte rozmer predného kolesa, aký potrebuje te a požadovanú batériu. Nový model bude predstavený koncom septembra prostredníctvom indiegogo určenej na financovanie produktov.

Uložiť článok

Najnovšie články