Foto: Sky Studios

Ak ste tento seriál ešte nevideli, mali by ste to čo najskôr napraviť.

Ubehli desaťročia, odkedy z tábora Auschwitz nadobro odišiel aj posledný väzeň. Príbehy ľudí, ktorí tam prežili peklo, ale žijú do dnešného dňa. Na SkyShowtime si teraz môžete pozrieť 6-dielny seriál Tetovač z Auschwitzu, natáčal sa na Slovensku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pozrite si príbeh tetovača z Auschwitzu

Ako informuje ČSFD, Tetovač z Auschwitzu bol natočený na základe rovnomenného románu, ktorého autorka je Heather Morris. Radí sa medzi jej najpredávanejšie a bol inšpirovaný skutočnými udalosťami. Popisuje príbeh Laleho Sokolova, ktorý sa pôvodne volal Ludwig Eisenberg (hrá ho Jonah Hauer-King), židovského väzňa pôvodom z Krompách. Počas druhej svetovej vojny bol odvedený do koncentračného tábora, kde ho poverili tetovaním identifikačných čísel na ruky väzňov.

Lali takto podľa SkyShowtime stretol aj Gitu (hrá ju poľská herečka Anna Prochniak), s ktorou sa do seba zamilovali na prvý pohľad. Jeden druhého držali nažive na mieste, ktoré bolo peklom na zemi. Ich príbeh je príbehom o neuveriteľnom utrpení, ktoré človek dokáže prekonať, ale aj o láske a nádeji.

Natáčali ho na Slovensku

Seriál je okrem pútavého deja zaujímavý aj tím, že sa z veľkej časti natáčal na Slovensku, napríklad v Bratislave, vo Vaďovciach, či v Senci. Po boku hollywoodskej legendy, akou je Melanie Lynskey, si v seriáli zahrali aj Slováci Lukáš Frlajs či Vladislav Plevčík. Milovníkov dobrej filmovej hudby poteší aj fakt, že seriál skvele dokresľuje hudba od držiteľa Oscara Hansa Zimmera a Kary Talve.

Seriál má v súčasnosti prevažne pozitívne hodnotenia. Na ČSFD má momentálne 81 %, na IMDb má 8 hviezdičiek z 10. Na Rotten Tomatoes mu kritici udelili 76 % a diváci 78 %. Niektorí ľudia seriálu vyčítajú, že nepriniesol nič nové, len vykresľuje ďalšie osudy plné utrpenia. Iní ale nešetria slovami chvály a myslia si, že ide o skvele spracovaný počin. Nájdu sa dokonca takí, ktorí tvrdia, že takýto seriál tu nebol celé roky.

Uložiť článok

Najnovšie články