Foto: Tlačová správa

Na štiavnickom tajchu otvorili luxusné ubytovanie pod hviezdami.

Vo svete nový a obľúbený trend ubytovania, tzv. glamping, prichádza do turisticky obľúbenej destinácie v okolí Banskej Štiavnice. Na brehu jazera Počúvadlo sa začiatkom októbra otvoril unikátny zážitkový projekt Forrest Glamp.

Glamping, alebo glamorous camping, v preklade znamená luxusné kempovanie. Narozdiel od tradičného kempovania v sebe spája komfort hotela s dobrodružstvom bývania v autentickej prírode. Forrest Glamp, ktorý vznikol v bývalom areáli školy v prírode, začína ponúkať svoje služby netypicky – mimo hlavnú turistickú sezónu.

Foto: Tlačová správa

„Našou najväčšou výhodou oproti iným ubytovacím zariadeniam je, že sme v plnom nasadení celoročne. Nebojíme sa dažďa, ani zimy, lebo sme na to vybavení. Chatky vo Forreste sú zateplené, v zimnom období vykurované a v lete chladené. Okolie aj historické centrum Banskej Štiavnice, aj jazero Počúvadlo poskytujú celoročné možnosti vyžitia, z ktorých si každý vyberie. Ak by aj nie, sme tu na to, aby sme návštevníkom odporučili krásne miesta, alebo im rovno urobili program,“ hovorí Michal Motovský, správca glampingu.

Foto: Tlačová správa

Areál poskytuje ubytovanie v 10 atypických chatkách s kapacitou 2 – 6 ľudí. Každá ubytovacia jednotka je vybavená vlastnou kúpeľňou, spálňou a terasou so sedením, disponuje klímou a vykurovaním. K vyššej výbave patrí kuchyňa, ktorá je v niektorých dvojmiestnych chatkách, aj v dvojposchodovej rodinnej chatke pre 6 ľudí, stojacej nad zemou na drevených koloch. V lete pribudne možnosť využitia víriviek.

Netradičná forma bývania pod hviezdami oslovuje najmä ľudí túžiacich po zážitkovom cestovaní, lovcov príjemných zážitkov a pekných záberov z netradičných miest. Dobrodružný a zároveň pohodlný spôsob bývania preferujú aj otcovia rodín na „oteckovské víkendy“ alebo celé rodiny s deťmi.

Lesné prostredie pri tajchu Počúvadlo pod vrchom Sitno, 8 kilometrov od Banskej Štiavnice, prináša množstvo možností pre všetkých hostí, či sú to vášniví turisti, rekreační cyklisti, lyžiari, ale aj takí, ktorí oceňujú relax a ničnerobenie.

Foto: Tlačová správa

„Filozofiou projektu Forrest je ponúknuť v dnešnej rýchlej dobe ubytovanie vo forme zážitku s dokonalým relaxom od každodenných povinností. Je dokázané, že človek najlepšie vypne hlavu v prírode, na vychádzke v lese, ale možnosti sú neobmedzené. Od rannej jógy pri jazere, výlety po okolí, rekreačné športy, až po večernú opekačku vo veľkom spoločenskom šapitó,“ hovorí Lucia Motovská, ktorá sa v glampingu bude starať o hostí.

Areál nemá ambíciu odtrhnúť ľudí od života úplne, preto je v celom glampingu wifi pokrytie. Viac informácií záujemcovia získajú na webe forrestglamp.sk.

Viac fotografií novej atrakcie v Banskej Štiavnici si môžete pozrieť galérii nižšie.

#cestujemdoma

Spoznávaj Slovensko a jeho krásy, podpor domácu ekonomiku a cestovný ruch.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )