Foto: TASR/Roman Hanc

Na Slovensku registrujeme 2417 pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

Na Slovensku v utorok (4.8.) pribudlo 49 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak evidujeme 2417 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Včera sa vykonalo 2538 testov. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.

V pondelok pribudli 6 vyliečení pacienti. Celkovo sa tak z ochorenia vyliečilo 1777 ľudí. V nemocniciach je aktuálne s ochorením alebo s podozrením naň 29 pacientov, na jednotkách intenzívnej starostlivosti je jeden človek, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje jeden pacient s ochorením COVID-19.

Spolu laboratóriá už na ochorenie otestovali 269 655 vzoriek. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus je 29.

Ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti uviedlo, že pozitívne testovaných bolo 30 žien a 19 mužov vo veku od 4 do 73 rokov v okresoch Bratislava (17), Nitra (4), Banská Štiavnica (3), Nové Mesto nad Váhom (3), Senec (3), Trenčín (3), Bánovce nad Bebravou (2), Prešov (2) a po jednom prípade v okresoch Dunajská Streda, Prievidza, Komárno, Malacky, Sabinov, Žilina, Humenné, Stropkov, Čadca, Šaľa, Michalovce a Levice.

Slováci môžu do Švajčiarska cestovať bez obmedzení

Slováci môžu do Švajčiarska cestovať bez obmedzení. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitosti SR (MZVaEZ) na svojej webovej stránke. Švajčiarsko zrušilo od 15. júna všetky obmedzenia na hraniciach a platí na nich rovnaký režim ako pred vypuknutím pandémie. Od prvého septembra sa v krajine môžu konať podujatia s návštevnosťou viac ako tisíc ľudí.

Foto: pixabay

„Od 15. júna 2020 môžu teda občania Slovenskej republiky vstúpiť na územie Švajčiarska bez obmedzení, to jest v režime pred vypuknutím pandémie COVID-19. Na vstup do krajiny nie je potrebný negatívny test na COVID-19. Povinná karanténa bola zavedená od 6. júla pre osoby vstupujúce na územie Švajčiarska z niektorých rizikových regiónov,“ informuje ministerstvo.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )