foto: TASR - Michal Svítok

Na Slovensku registrujeme 2337 pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

Na Slovensku v piatok (31.7.) pribudlo 45 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak evidujeme 2337 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Včera sa vykonalo 2 884 testov. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.

V štvrtok pribudlo 47 vyliečených. Celkovo sa tak z ochorenia vyliečilo 1742 ľudí. V nemocniciach je aktuálne s ochorením alebo s podozrením naň 29 pacientov, na jednotkách intenzívnej starostlivosti je jeden človek, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje jeden pacient s ochorením COVID-19.

Spolu laboratóriá už na ochorenie otestovali viac ako 264-tisíc ľudí. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus je 29.

Hygienici odporúčajú zvážiť cestu do regiónov Španielska a Chorvátska

Ohrozenými regiónmi Španielska sú Katalánsko, Aragónsko, Navarra a v Chorvátsku regióny Zagrem a Vukovarsko-sriemska župa.

Hygienici z Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) odporúčajú zvážiť nevyhnutnosť cestovania do regiónov Katalánsko, Aragónsko a Navarra v Španielsku a regiónu Zagreb a Vukovarsko-sriemska župa v Chorvátsku.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa ÚVZ Daša Račková, v uvedených oblastiach sa v ostatnom období zhoršila epidemiologická situácia v súvislosti s výskytom ochorenia COVID-19.

V ostatných regiónoch Španielska a Chorvátska je epidemiologická situácia dobrá. Obe krajiny v súčasnosti zostávajú na zozname menej rizikových krajín v opatrení ÚVZ.

Epidemiológovia pozorne sledujú epidemiologickú situáciu na Slovensku aj v zahraničí. Pravidelne ju vyhodnocujú a na základe jej vývoja pristupujú k prehodnocovaniu a nastaveniu jednotlivých opatrení a odporúčaní.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )