Foto: Epic Drama

Aké seriály vysiela Epic Drama?

Televíznych kanálov, kde nájdete seriály je určite veľa. V decembri minulého roku sme vám ale priniesli zaujímavú správu, kde sme písali o novom televíznom kanáli, ktorý bude vysielať 24 hodín denne historické seriály v HD kvalite. Informovali sme, že na Epic Drame nebudú chýbať zločiny a záhady, klasické literárne diela, politické, dobové a vojnové drámy, ale aj akčné príbehy, fikcia a diela inšpirované skutočnými udalosťami.

Článok mal u nás veľký úspech, a tak sme sa rozhodli si na tento kanál posvietiť a priniesť vám krátky prehľad toho, aké najzaujímavejšie historické seriály si budete môcť na Epic Drame v najbližšom období pozrieť. Poďme na to.

Morová rana (La Peste)

Historická dráma Morová rana zachytáva španielske mesto Sevilla, jedno z najbohatších a najdôležitejších miest sveta v 16. storočí, ktoré zastihla strašná morová epidémia. Tisíce mŕtvych tiel, ktoré zaplavili mesto vzbudzovali dojem konca sveta. Rýchlo sa šíriaca choroba však nebola jedinou katastrofou, ktorá mesto postihla. Priniesla so sebou i lavínu morálnych úpadkov, vrážd a nepokojov.

Do mesta, v ktorom zúri mor sa musí vrátiť bývalý kacír odsúdený na smrť, aby splnil prianie svojho najlepšieho priateľa.

Šesťdielny seriál Morová rana si môžete pozrieť každú nedeľu od 18. marca o 22:00 na Epic Drama.

Miniaturista

Ak ste počuli o románe The Miniaturist od Jessie Burtonovej, ktorý bol jedným z najrýchlejších predávaných debutových románov posledného desaťročia, dočkali ste sa jeho filmového spracovania.

V dome Brandtonových sa dejú podivuhodné veci. Drobné výtvory uměleckého miniaturistu do detailov kopírujú skutočný život tejto rodiny – až desivo verne. Umelec zjavne pozná životy jej členov lepšie, než oni sami, a drží ich osudy vo svojich rukách.

Dojímavý príbeh plný lásky, posadnutia, zrady a odplaty z prostredia starého Amsterdamu si môžete pozrieť v troch častiach počas veľkonočných sviatkov od soboty 31.3 o 21:00 na Epic Drama.

Poldark

Úspešná dráma Poldark s hercom Aidanom Turnerom, ktorého môžeme poznať z filmu Hobbit, zobrazuje životné výzvy a konflikty medzi chudobnými a bohatými ľuďmi. Dej sa odohráva na konci 18. storočia v Cornwall v Anglicku. V dobe, keď rybári majú málo úlovkov a keď sa kvôli nízkej hodnote nerastov zatvárajú bane, sa Ross Poldark vracia domov po bojoch z americkej revolúcie a dozvedá sa o smrti svojho otca. Celá jeho rodina si myslela, že Ross je mŕtvy a žena, ktorú si chcel vziať je zasnúbená s jeho bratrancom. Seriál sa stal veľmi úspešným a v súčasnosti sa už natáča jeho štvrtá séria.

Premiéra prvej časti 8. apríla o 21:00 na Epic Drama.

Ktorý zo seriálov vás zaujal najviac?

Pozri aj: O strach v nich skoro vôbec nejde. Toto je 12 najlepších hororových komédií, ktoré musíte vidieť

Článok vznikol v spolupráci s Viasat

 

Najnovšie články