foto: screen YouTube

Horor a komédia sú dva odlišné žánre, ktoré spolu nemajú žiaden súvis. Ak sa však spoja, môže vzniknúť film, ktorý si radi pozriete aj niekoľkokrát za sebou.

Horory a komédie patria medzi dva najobľúbenejšie žánre, na ktoré staví skoro každý divák, ak si chce pozrieť dobrý a kvalitný film. Tieto dva žánre sa dlhé roky nekombinovali, no s príchodom filmov, ako napríklad Scary Movie, sa stala táto kombinácia veľmi obľúbená a dnes tak môžete nájsť mnoho filmov, ktoré vás nielen vydesia, ale takisto aj dobre pobavia. Toto je 12 najlepších hororových komédií, ktoré musíte vidieť.

Pozor, hryzie! (2009)

Horor, v ktorom si hlavnú úlohu zahrala Megan Fox, znie naozaj veľmi lákavo najmä pre mužské pokolenie. Film „Pozor, hryzie“ z roku 2009 je plný drsného humoru a hovorí príbeh Jennifer a jej bývalej najlepšej kamarátky Needy. Ich vzťah sa každým dňom oslabuje, no zmení sa práve v deň, keď sa spolu vydajú na koncert známej popovej hviezdy, speváka Nikolaia. Ten má aj úchylku a to v podobe satanských praktík. Práve jednu takúto chce vyskúšať, aby svojej kapele zaistil úspech. Vďaka tomuto rituálu, ktorý zlyhá, sa Jennifer mení na skutočného diabla, ktorý desí všetkých naokolo.

Noc hrôzy (2011)

Film „Noc hrôzy“ rozpráva príbeh Charleyeho Brewstera, ktorého si zahral Colin Farrell. Charlie je veľmi inteligentný študent, ktorý však odhalil tajomstvo, o ktorom nemal nikto vedieť. Po vypočutí príbehov o tajomných úmrtiach ľudí v susedstve, začne podozrievať z tohto činu nového suseda Jerryho. Zistí však niečo omnoho horšie. Jerry je upír, ktorý chce zabiť úplne všetkých v okolí a nič ho nezastaví. Charlie si tak musí vybrať, či bude zbabelcom a utečie, alebo bude statočným hrdinom a zachráni všetkých naokolo.

Temné tiene (2012)

Ďalší film, v ktorom Johnny Depp ukázal svoj herecký talent, sa nazýva „Temné tiene“. Okrem Johnnyho si tu zahrali hlavné postavy aj Eva Green a Helena Bonham Carter. Temný, no vtipný scenár len pridáva celému filmu na kvalite a strašidelnosti. Barnabas Collins, bohatý muž, ktorému pri nohách leží celé mesto, spraví jednu osudovú chybu. Zlomí srdce Angelique, čarodejnici, ktorá ho premení na upíra a následne upáli zaživa. O dvesto rokov neskôr sa Barnabas nechcene dostane zo svojej hrobky a prichádza do úplne iného sveta, ktorý si pamätal.

Chata v horách (2012)

Päť najlepších kamarátov sa rozhodne, že strávi víkend v odľahlej chate uprostred lesa. Hneď začiatok filmu znie presne ako typický horor. Dej pokračuje ďalej a zameriava sa na technikov, ktorí v podzemí zahajujú temný rituál, o ktorom partia mladých ľudí v chate nevie vôbec nič. Plánovaný víkend strávený v horách sa piatim priateľom vymkne spod kontroly hneď ako ich začnú naháňať zombie.

Warm Bodies (2013)

Dej filmu „Warm Bodies“ je zasadený do dystopickej budúcnosti, kde sa veľká časť ľudskej populácie zmenila na zombie. Jedným z nich je aj R, ktorý si nepamätá nič z jeho bývalého života, no má časť vedomia, ktorá mu umožňuje vytvárať roztrieštené myšlienky. Keď sa stretne s Julie, niečo znova prebudí jeho ľudskú stránku a jeho srdce začne znova biť. Tento film má vo svojom príbehu okrem komédie a hororu aj trochu romantiky.

Lesný duch (1981)

Film „Evil Dead“ mal byť klasickým hororom, no väčšina ľudí, ktorí tento film videli sa skôr dobre zasmiala. Dej filmu je o piatich priateľoch, ktorí našli na opustenom mieste knihu zaklínadiel. Niekoľko z nich prečítali nahlas a to, čo nasleduje potom, je sériou udalostí, ktoré uvoľňujú do sveta zlo. Všetci okolo hlavného predstaviteľa Asha zomierajú a on sa musí snažiť, aby prežil do nasledujúceho rána.

Zombieland (2009)

Film „Zombieland“ je hororovou komédiou, na ktorej sa naozaj dobre zasmejete. Dej je o dvoch mužoch, ktorí sa snažia prežiť vo svete ovládanom zombie. Columbus je obrovský zbabelec a pri živote ho udržuje len strach zo zombie. Tallahassee je zas naopak, drsný zabijak, ktorý si poradí s úplne všetkým. Obaja spoja svoje sily s Wichitou a Little Rock, ktoré objavili vlastné spôsoby ako prežiť vo svete zombie.

Husia koža (2015)

Dej filmu je o teenagerovi Zachovi, ktorý sa presťahuje z veľkomesta do malého mestečka. Najprv je z toho znechutený, no po tom, čo stretne krásnu Hannu zisťuje, že to má aj svoje výhody. Po nejakom čase Zach zistí, že otec Hanny je známy autor série bestsellerov s názvom Goosebumps. Ukazuje sa, že príšery, ktoré opisuje v knihe, sú skutočné a tým, že o nich píše, ich drží uväznené vo svojich knihách. Zach však neúmyselne z rukopisov príšery vypustí a tie začnú terorizovať celé mestečko.

Scary Movie (2000)

Kto by nepoznal sériu filmov „Scary Movie“? Práve táto paródia spustila veľkú vlnu hororových komédií, ktoré si mnohí ľudia veľmi obľúbili. Filmy „Scary Movie“ patria medzi jedny z najlepších hororových komédií vôbec. V prvej časti sa nachádza skupina teenagerov, ktorá je prenasledovaná strašidelným maniakom, ktorý bol zabitý rok predtým.

Bhool Bhulaiya (2007)

Doslova majstrovské dielo, ktoré bolo vyrobené režisérom Priyadarshan, si musí pozrieť každý, kto miluje horory. Vďaka perfektným strašidelným scénam a vtipnému scenáru má film každý jeden prvok, ktorý by mal mať horor aj komédia. Dej je o americkom architektovi Siddharthartovi, ktorý sa vracia do svojho rodného mesta v Indií, aj so svojou manželkou Avni. Spolu začínajú žiť v jeho rodnom dome, ktorý sa považuje za strašidelný, no Siddharth tomu neverí. Po čase sa však v dome začnú diať tajomné veci, ktoré len potvrdzujú strašidelné povery.

Krotitelia duchov (1984)

V 80-tych rokoch minulého storočia, kedy film vyšiel, bol senzáciou, ktorú musel vidieť úplne každý. Kombinácia komédie a hororu je veľmi zaujímavá a môžete si byť istí, že sa určite párkrát aj z chuti zasmejete. Dej je o štyroch mužoch, ktorí zisťujú, že ich fantázie o duchoch sú skutočné. Ich poslanie je jednoduché. Musia zastaviť zlo a zachrániť tak New York.

Súmrak mŕtvych (2004)

Hlavná postava vo filme „Súmrak mŕtvych“, Shaun, je obchodník v obchode s elektronikou. Nie je príťažlivý a nemá ani žiadne špeciálne zručnosti. Shaun vedie veľmi nudný život a mnohí ľudia okolo neho ho ignorujú. Keď však armáda zombie ohrozuje ostatných naokolo, Shaun sa stáva hrdinom.

Pozri aj: Tento herec patrí medzi tých najslávnejších, napriek tomu, že takmer nikto nevie, ako vyzerá

thecinemaholic.com
Príbehy
0
Komentovať (0)