ilustračné foto: TASR - Michal Svítok

Potvrdil to dnes minister zdravotníctva.

 Na Slovensku v nedeľu pribudlo ďalších sedem pozitívnych výsledkov na ochorenie COVID-19. Negatívnych vzoriek bolo 235. Nový minister zdravotníctva Marek Krajčí o tom informoval po stretnutí s predsedom Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetánom Kičurom, ktorého sa zúčastnil aj premiér Igor Matovič. Celkovo máme teda na Slovensku 185 ochorenia na nový koronavírus, zo všetkých vyšetrených vzoriek bolo 3 304 negatívnych. Ako uviedol Krajčí, jeden muž s pozitívnym výsledkom je z karantény v Gabčíkove, ide teda o šiesty takýto prípad.

Článok pokračuje pod videom ↓

Lekárovi z gynekológie na UNB v Ružinove potvrdili koronavírus

V ružinovskej Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) prijali prísne epidemiologické opatrenia na gynekologicko-pôrodníckej klinike. Pohyboval sa tam lekár, ktorému potvrdili nakazenie novým koronavírusom. Zákroky presunuli. V nedeľu večer o tom informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Dodal, že na klinike pracovali aj dvaja lekári, ktorí sa vrátili z lyžovačky v Taliansku, mali príznaky ochorenia COVID-19 a bez ochranných pomôcok ďalej pracovali. Aktuálne sa čaká na výsledky ich testov.

V sobotu na Slovensku pribudlo 41 nových prípadov nákazy

Na Slovensku pribudlo v sobotu 41 nových prípadov nákazy novým koronavírusom. Po prvom zasadnutí vlády to oznámil premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Ilustračná fotografia, Archív SITA/AP

V súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 zdôraznil potrebu dodržiavať bezpečnostné nariadenia, nosiť rúška a správať sa zodpovedne. Priblížil, že ďalšími prípadnými opatreniami sa bude zaoberať vláda v pondelok (23. 3.).

Matovič dodal, že kým v piatok otestovali približne 350 ľudí, v sobotu sa testovalo asi 450 ľudí.

Česko má už viac ako 1000 prípadov nákazy koronavírusom

Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom v Českej republike presiahol v nedeľu 1000 prípadov. Z ochorenia sa doposiaľ vyliečilo šesť ľudí, ale niekoľko pacientov je vo vážnom stave. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz.

Foto: TASR/AP

Do nedele zaznamenali v ČR 1047 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. V sobotu českí zdravotníci zaevidovali 158 nových prípadov nákazy.

Pred polnocou dorazili do Česka dve lietadlá z Číny, na palube priviezli viac ako päť miliónov rúšok, z ktorých 2,3 milióna dostane rezort zdravotníctva a 2,9 milióna dostanú pre svoje zdravotnícke a sociálne zariadenia kraje.

Najnovšie články