Foto: SkyShowtime

Netflix, HBO Max a Disney+ dostanú na Slovensku nového konkurenta.

Dlho sa o jej príchode na slovensko-český trh hovorilo a už sa zdá, že nastal ten správny čas aj na jej oficiálne spustenie. Nový konkurent pre streamovacie služby bude oficiálne spustený pre náš trh na Valentína.

Článok pokračuje pod videom ↓

14. februára 2023 si Slováci budú môcť predplatiť ďalšiu streamovaciu platformu. SkyShowtime svoj príchod avizovala už pred rokom, no marketingové aktivity naplno ešte nerozbehla. Ako informuje portál Živé.sk, dátum svojho oficiálneho spustenia oznámila v newsletteri.

10-tisíc hodín obsahu aj v slovenčine

SkyShowtime môže byť pre už na Slovensku fungujúce a zabehnuté služby ako Netflix, HBO Max či Disney+ solídnym konkurentom. Ponúknuť má viac ako 10-tisíc hodín obsahu a aj v slovenčine, na ktorú lákajú aj HBO či Disney.

Knižnica tejto novej platformy zlúči obsah veľkých štúdií a producentov, ako aj streamovacích platforiem, ktoré v Spojených štátoch amerických fungujú samostatne.

„Od 14. februára SkyShowtime predstaví na Slovensku tie najväčšie trháky a exkluzívne seriály od najväčších filmových štúdií Universal Pictures, DreamWorks, Sky Studios, Peacock, Paramount+, Showtime, Paramount Pictures a Nickelodeon,“ cituje Živé.sk slová platformy.

Foto: SkyShowtime

Na najbližšie obdobie má ísť o poslednú veľkú streamovaciu službu, ktorá bude na slovenskom trhu spustená. Slováci si aktuálne môžu predplatiť Netflix, HBO Max, Disney+, Apple TV+, Amazon Prime Video, Filmbox+, Voyo či JOJ play. Náročnejší filmoví fanúšikovia veľmi dobre poznajú aj služby Edisonline či DAfilms, ktoré ale fungujú odlišnejšie ako veľkí streamovací hráči a prístup k jednotlivým filmom sa dá zaplatiť aj jednorazovo.

Prídu s bezkonkurenčnou cenou?

Zatiaľ nie je známe, koľko bude stáť mesačné predplatné. Pri štarte SkyShowtime v iných európskych krajinách ale na to išli s cenou agresívne voči konkurencii. Služba sa napríklad v Holandsku dala niekoľko mesiacov predplatiť za 3,49 eur mesačne (namiesto 6,99 eur za mesiac). Podobnú stratégiu zvolili v minulosti aj ostatné streamovacie služby, ktoré chceli Slovákov zaujať. Ako pripomína Živé.sk, konkrétnu obsahovú ponuku a aj cenu mesačného predplatného by služba mala predstaviť v krátkom čase.

V knižnici SkyShowtime by sa mohli objaviť aj všetky diely hororovej série Vreskot (Scream). Foto: MovieStillsDB

Možno však predpokladať, že vzhľadom na široké portfólio zapojených štúdií by sme sa mohli dočkať v knižnici filmových sérií ako Jurský Park (Universal Pictures), animákov od štúdia DreamWorks (napríklad filmy o Shrekovi), animovaných seriálov od Nickelodeon (SpongeBob), britskej seriálovej a filmovej tvorby vďaka Sky, ale napríklad aj hororovej série Vreskot (Scream), ku ktorej vlastní práva štúdio Paramount Pictures. Slovenský web SkyShowtime ukazuje, že v knižnici sa s veľkou pravdepodobnosťou objavia aj všetky diely detskej Labkovej patroly (Paw Patrol), oceňovaného seriálu Miliardy (Billions), kultového komediálneho seriálu The Office, ale aj kompletná ponuka univerza Star Trek.

Diváci toho teda budú mať na výber viac než dosť, dokonca aj z tvorby, ktorú doposiaľ žiadna iná streamovacia služba na Slovensku neuviedla.

Záber z filmu Jurský park (Jurassic Park). Foto: MovieStillsDB

SkyShowtime je v súčasnosti k dispozícii na 12 európskych trhoch a v nasledujúcich mesiacoch sa bude rozširovať. Okrem Slovenska bude vo februári dostupná v Albánsku, Českej republike, Maďarsku, Severnom Macedónsku, Poľsku, Kosove, Rumunsku, v Španielsku a Andorre. „Jedinečný katalóg plný vzrušujúceho a pútavého obsahu. Široký výber najočakávanejších svetových seriálov a filmov, zábavy pre deti a rodinu, príbehov zo skutočného života a dokumentov,“ uvádza o svojom obsahu SkyShowtime na svojom lokálnom webe.

Najnovšie články