Vo všeobecnosti je známe, že slovenským vodičom sa v Rakúsku s cestným zákonom neoplatí zahrávať. Náš západný sused najnovšie pre nezodpovedných motoristov pripravil špeciálne radary, ktoré však nebudú merať rýchlosť. Informuje o tom portál TopSpeed.sk.
správy od nás budete mať ako prví.
Pozor na vzdialenosť
Ako z aktuálnych správ vyplýva, nové radary by mali kontrolovať dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti medzi jednotlivými vozidlami. S týmto problémom sa často stretávame aj na slovenských cestách a zatiaľ sa účinné riešenie zjavne nenašlo. Nedodržanie bezpečnej vzdialenosti môže predovšetkým na diaľniciach a rýchlostných cestách viesť k vážnym nehodám, čo si uvedomujú aj rakúski policajti.
„Čo sa týka štatistík, podľa motoristického klubu ÖAMTC si väčšina vodičov (zhruba tri štvrtiny) zachováva pred sebou rozostup 0,8 sekundy, prípadne o niečo viac. Združenie zdôrazňuje, že v mnohých prípadoch táto vzdialenosť vyjadrená v sekundách nestačí,“ píše TopSpeed.
Nové radary tak vedia ustriehnuť, či motoristi skutočne dodržiavajú bezpečnú vzdialenosť. Úplne nízke nie sú ani prípadné sankcie, nakoľko horná hranica pokút sa pohybuje na úrovni 2 180 eur. „Ak vás inovatívne radary v Rakúsku namerajú a zistia vzdialenosť od 0,4 do jednej sekundy, hrozí vám administratívna pokuta do výšky 726 eur,“ upresnil TopSpeed. Ak však bude pri rýchlosti okolo 130 kilometrov za hodinu vzdialenosť vášho vozidla od iného účastníka cestnej premávky menšia, hrozí až spomínaných 2 180 eur.
Zaujímavé tiež je, že spomínané radary nebudú kontrolovať dodržiavanie pravidiel cestnej premávky iba na konkrétnych miestach, no ich polohu kompetentní menia. Rakúski strážcovia zákona tak na vypočítavých šoférov uplietli, zdá sa, dokonalý bič. Pozor by si mali dať aj mnohí Slováci, nakoľko rakúske cesty brázdi množstvo našich spoluobčanov.
Jej rodina žila od výplaty k výplate, Zendaya je dnes milionárkou. Z hanblivého dieťaťa sa stala ikona
Tajný bankrot Československa: Ľudia v roku 1953 museli odovzdať svoje peniaze, štát ich okradol, dostali ruské nepodarky
Realitný maklér Michal Palko: Neexistujú drahé a lacné nehnuteľnosti. Inzerát je marketingový nástroj
Slovák premenil odpad z vinárne na revolučný výživový doplnok: Regeneruje bunky už za 7 minút, užívajú ho aj top športovci
Politológ Štefančík v 1 na 1: Ak bude vládnuť opozícia, dávam im maximálne dva roky. Ukazujú, že nie sú pripravení na vládnutie
Zatiahli ho do gej klubu a sexualizovali od 15 rokov. Najkrajšiemu chlapcovi sveta zničil život film













Nahlásiť chybu v článku