Foto: SITA/ AP

Muž, ktorý strávil 43 rokov vo väzení za trojnásobnú vraždu, ktorú nespáchal.

 Po tom, čo bol minulý týždeň definitívne zbavený viny, prehovoril o prispôsobení sa životu navonok.

Ako píše portál Unilad, Kevin Strickland bol prepustený z väzenia po takmer polstoročí po tom, čo „jasné a presvedčivé dôkazy“ ukázali, že bol neprávom odsúdený v roku 1979.  Sudca v Missouri rozhodol, že „dôvera súdu v Stricklandovo odsúdenie je tak podkopaná, že nemôže obstáť“.

2021 je vesmírny rok, o ktorom nič neviem

Teraz v jednom zo svojich prvých televíznych rozhovorov ako slobodný človek Strickland prezradil, že sa snaží adaptovať na svet, v ktorom sa nachádza. Rok 2021 opísal ako „vesmírny vek, o ktorom nič neviem“ a priznal, že sa stále pokúša zistiť, ako používať moderné smartfóny.

„Stále hovorím o svojej posteli ako o poschodovej posteli, o mojej izbe ako o cele,“ povedal. ,,Mám problémy so spánkom, paranoju, som vždy v strehu, podozrievavý voči všetkému.“

Pretože nebol očistený na základe dôkazov DNA, Strickland nemá nárok na finančnú podporu od štátu Missouri, čo znamená, že 62-ročný muž – ktorý má problémy s chôdzou a často používa invalidný vozík – opustil väzenie bez financií na dom alebo iné základné veci. Štát mu po prepustení dokonca skonfiškoval invalidný vozík vydaný vo väzení.

Foto: SITA/ AP

Jeho právnici zorganizovali finančnú zbierku, aby mu pomohli s prípravou, a potom, čo sa správy o jeho utrpení dostali na titulky, kampaň teraz vyzbierala viac ako 1,7 milióna dolárov. Jeho prípad zaujal aj starostu najväčšieho mesta Missouri, Kansas City, ktorý pozval Stricklanda, aby rozsvietil mestské vianočné osvetlenie.

Strickland vo svojom rozhovore priznal, že dostal možnosť odpykať si oveľa kratší trest uzavretím dohody o vine a treste výmenou za priznanie viny, ale povedal, že to odmietol, pretože „to by si vyžadovalo, aby som klamal“.

Na otázku, či svoje rozhodnutie neľutuje, odpovedal: „Nie, dnes tu sedím a neurobil som to. Mám v sebe ešte niekoľko rokov a pokúsim sa z nich vyťažiť to najlepšie.“

UNILAD
0
Uložiť článok
Komentovať