Foto: facebook.com (Lowe Corporation Rescue Helicopter Service)

Predstavte si, že by ste sa ocitli vo vlnách Pacifiku.

Presne to sa stalo 30-ročnému mužovi, ktorý sa zrazu ocitol vyše 30 kilometrov ďaleko od pobrežia Nového Zélandu. Našťastie, mladý muž dokázal, že je mimoriadne vynaliezavý a vďaka šikovnému triku sa dokázal na hladine udržať tri hodiny, až kým sa napokon nedostal do bezpečia.

Nešťastná náhoda

Nemecký námorník Arne Murke sa dostal do skutočne nešťastnej situácie, no nevzdal to a šikovným nápadom si zachránil život. 30-ročný Arne sa so svojim bratom plavil na 12-metrovej jachte z Aucklandu do Brazílie, keď nešťastnou náhodou z lode spadol. Brat mu okamžite hodil záchrannú vestu, nepodarilo sa mu ju však zachytiť a prúd ho odniesol vyše 30 kilometrov od pobrežia Nového Zélandu.

Sea Rescue

Imagine being stuck in the middle of the ocean for two hours without any idea if you will be saved with 2.5 metre swells pushing you from side to side? Well that is what our Rescue Crew attended yesterday. 20 nm off Tolaga Bay, a man had gone overboard from a yacht and through the quick response from our team and other rescue services, we were able to find him. He is so incredibly lucky to be alive.

Gepostet von Lowe Corporation Rescue Helicopter Service am Mittwoch, 6. März 2019

Námornícky trik

Arne však neprepadol panike, ale vyzliekol si nohavice a vyrobil si z nich provizórnu záchrannú vestu. Zaviazal na nich niekoľko uzlov a nafúkol ich tak, aby sa na nich mohol vznášať, kým nepríde záchrana. Pre The New Zealand Herald sa Murke vyjadril, že tento trik sa naučil Námorníctve spojených štátov (US Navy SEALs) a zdá sa, že mu zachránil život.

Improvizovaná záchranná vesta

Murke hovorí, že nebyť tohto nápadu, pravdepodobne by tu už dnes nebol: “Naučil som sa trik pred mnohými rokmi a vždy som si hovoril, že keby som sa raz ocitol vo vode, urobil by som presne toto. Zhlboka som sa nadýchol, vyzliekol som si nohavice, urobil uzly na nohách, nafúkol som ich a ponoril pod vodu, poslúžili mi teda ako provizórna záchranná vesta.

Dvakrát si ho nevšimli

Našťastie, záchranným zložkám netrvalo dlho, kým Arneho lokalizovali a z vody vytiahli do bezpečia. Hovorí, že miestami sa bál, pretože helikoptéra dvakrát preletela tesne okolo neho, no piloti si ho nevšimli. O 20 minút neskôr však ponad neho leteli opäť a tentokrát ho už našťastie neprehliadli. Video zo záchrannej akcie na svojom Facebooku uverejnila Lowe Corporation Rescue Helicopter Service.

Úspešná záchranná akcia

Murke dodáva, že počas toho, ako ho unášali vlny, neustále myslel na svoju 10-mesačnú dcérku, ktorá s jeho priateľkou žije na Filipínach. Hovorí, že práve myšlienka na to, že predsa nemôže nechať dcéru bez otca, mu bola po celý čas tou najväčšou motiváciou. Našťastie, všetko dobre dopadlo a muž sa môže vrátiť ku svojej rodine.

independent
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )