reprofoto: Youtube

Pes nie je len najlepším priateľom človeka. Často sa totiž stáva, že práve tento štvornohý priateľ dokáže človeka zachrániť v nebezpečných situáciách.

Veľmi veľa ľudí má skvelý vzťah so zvieratami a najmä so psami. Niet sa ani čomu čudovať, keďže práve psy sú veľmi obľúbenými domácimi zvieratkami, ktoré má obrovské množstvo ľudí. Psy však nie sú len priateľmi, na ktorých sa môžeme vždy spoľahnúť, ale takisto aj záchrancovia, ktorí dokážu zachrániť človeka v neľahkých situáciách.

Gepostet von Mountain Rescue Search Dogs England am Freitag, 15. Februar 2019

Skupina s názvom Mountain Rescue Search Dogs England sa venuje výcviku záchranných psov na pomoc ľuďom, ktorí to potrebujú vo voľnej prírode. Stratiť sa totižto vo voľnej prírode je nebezpečné a desivé, čo bol aj dôvod, vďaka ktorému sa vytvorila táto dobrovoľnícka organizácia, ktorá pomáha ľuďom v núdzi.

Gepostet von Mountain Rescue Search Dogs England am Mittwoch, 13. Februar 2019

Psy, ktoré sú súčasťou tejto skupiny, sú pravidelne trénované na to, aby vyhľadávali ľudí, ktorí sa nachádzajú napríklad pod snehom. Počas takéhoto výcviku sa dobrovoľník, ktorý je vyzbrojený kamerou, dostane pod sneh. Netrvá dlho a pes človeka veľmi jednoducho nájde a tým pádom aj zachráni. Vďaka takémuto výcviku sa len ukáže, aké sú tieto psy oddané a dokážu tak pomôcť.

Many people have asked how they can donate online towards Flo's training and that of the young puppies following her…

Gepostet von Mountain Rescue Search Dogs England am Freitag, 22. Februar 2019

Na to, aby sme si vedeli celý výcvik lepšie predstaviť, nakrútila táto skupina video, v ktorom sa môžete perfektne vžiť do role človeka, ktorý potrebuje pomôcť a následne ho pes zachráni. Toto video však nie je len záchranným videom, ktoré potvrdzuje lojalitu psov, ale takisto aj krásne video, ktoré zahreje pri srdci.

boredpanda.com
7
Uložiť článok
Komentovať