Foto: instagram.com/snowlandia_zakopane / instagram.com/highline179

Za našimi hranicami nájdete hneď niekoľko originálnych atrakcií svetového významu. Niektoré sú stvorené práve na zimnú návštevu, ďalšie fungujú celoročne.

Ak patríte medzi milovníkov zimy, vďaka týmto tipom si ju môžete spestriť ešte viac a zažiť niečo nové, nevšedné aj adrenalínové. Okolité krajiny ponúkajú toho množstvo na spoznávanie, a keď sa k susedom už vyberiete, môžete vyskúšať napríklad niektorú z týchto atrakcií. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Snežný labyrint alebo korčuľovanie sa po najväčšom klzisku v Európe totiž inokedy než práve v týchto týždňoch nezažijete. Ďalšie unikátne miesta, ktoré spomíname, sú síce prístupné návštevníkom počas všetkých ročných období, zima im však dodáva ešte väčšie čaro.

Najväčší snežný labyrint na svete

U našich poľských susedov už tradične v druhej polovici januára otvorili atrakciu, ktorá je svetovým unikátom. Labyrint Snowlandia, ktorý sa pýši prívlastkom najväčší na svete, nájdete v meste Zakopane, doslova a do písmena len kúsok od našich hraníc.

Z výšky je pohľad na labyrint majestátny, keď do neho vstúpite, môžete aj poriadne poblúdiť. Jeho rozloha presahuje 2-tisíc m² a ako uvádza oficiálna stránka Snowlandie, stavba trvá približne mesiac. „Múry“, aj celá konštrukcia labyrintu sú čisto zo snehu. Navyše, labyrint nie je jedinou atrakciou tohto originálneho zábavného parku. Jeho súčasťou je tiež snežný hrad, ktorý už, ako asi tušíte, je postavený celý iba zo snehu, alebo aj snehové iglu, ktorého súčasťou sú majestátne sochy zo snehu a ľadu.

Cena vstupného je veľmi priaznivá. Za návštevu labyrintu dospelý návštevník zaplatí v prepočte približne 6,4 eura.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SNOWLANDIA (@snowlandia_zakopane)

 

Adrenalínová sánkarská dráha

Presuňme sa na juh, konkrétne až na juh Rakúska do regiónu Salzbursko, kde sa nachádza najdlhšia osvetlená sánkarská dráha na svete. Ako informuje oficiálna stránka lyžiarskeho strediska Wildkogel-arena, prírodná sánkarská dráha meria 14 kilometrov. Na jej vrchol, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 2 100 metrov, sa môžete vyviezť lanovkou a dobrodružstvo sa môže začať.

Jazda z vrcholu do doliny trvá približne 30 až 50 minút a za tento čas pokoríte 1 300 výškových metrov. Pre ešte väčší zážitok si viete dráhu užiť aj večer za tmy. Cena za jednu jazdu pre dospelú osobu je 15,5 eur, ak si však myslíte, že vám jedna stačiť nebude, môžete si zakúpiť celodenný lístok za 38,5 eur a sánkarskú dráhu využiť naplno.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Wildkogel-Arena (@wildkogelarena)

Schody, ktoré nevedú nikam

Ak sa bojíte výšok, na toto miesto radšej zabudnite. Atrakcia Stairway to Nothingness so svojimi štrnástimi schodmi preverí aj tých najodvážnejších. Ponúka však nezabudnuteľné výhľady, aj riadny kus adrenalínu.

Ak zvládnete týchto „pár“ schodov pokoriť, čaká na vás unikátna scenéria, ktorá stojí za to. Súčasťou tejto atrakcie je aj visutý mostík a ľadový palác. To všetko si môžete vychutnať za vstupné 10 eur na dospelú osobu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sascha Kalupke (@saschakalupke)

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články