chron.com

Mnoho ľudí zrejme ešte nepočulo o tom, že Houston žil istý čas v strachu pred sériovým vrahom, ktorý v priebehu troch rokov kruto mučil, znásilnil a zavraždil takmer tri desiatky ľudí.

Vrah, ktorý dostal prezývku The Candy Man, využíval dvoch mladých chlapcov, aby do jeho domu nalákali obete. Keď napadol aj jedného zo svojich pomocníkov, bol šesťkrát postrelený v sebaobrane. Zanechal po sebe odporný odkaz.

The Candy Man bol vlastným menom Dean Corll a veľa času trávil s chlapcami, ktorí boli mladší, ako on sám. Keď mal 30 rokov, usporiadaval vo svojom dome v Houstone večierky pre teenagerov. Svoju prezývku Candy Man získal tak, že svojich hostí kŕmil nespočetným množstvom cukríkov. Deanova matka a jeho nevlastný otec vlastnili obchod s cukrovinkami a Dean to neváhal využiť. V obchode stretával mnoho mladších chlapcov. V roku 1968 Deanova matka obchod s cukrovinkami zavrela a odsťahovala sa. V roku 1970 sa Corll spriatelil s dvomi teenagermi. Jedným z nich bol David Brooks, ktorý mal v tom čase 15 rokov, a druhý Elmer Wayne Henley, ktorý mal len 14 rokov.

chron.com

Približne v tom čase začal Dean páchať svoje ohavné zločiny. Jedného dňa Brooks objavil Corlla nahého v miestnosti s ďalšími dvomi nahými mladíkmi. Mladí chlapci boli priviazaní k rámu určenému na mučenie, ktorý Corll sám zostrojil. Dean Brooksa podplatil, aby o tom čo videl, mlčal. Sľúbil, že mu kúpi auto. Keď Brooks súhlasil, Corll už svoju sadistickú stránku neskrýval. Dokonca platil Brooksovi dvesto dolárov za každého mladého chlapca, ktorého mu priviedol domov. V roku 1970 Corll zabil dvoch chlapcov vo veku 14 a 15 rokov. V priebehu nasledujúcich troch rokov obete pribúdali.

m.chron.com

Corll svoje obete znásilňoval, mučil a zabíjal najprv len za účasti Brooksa, neskôr sa k nim však pridal aj Elmer Henley. Až do augusta 1973 obaja Brooks aj Henley lákali mladých chlapcov do Corllovho vražedného domu. A možno by tieto ohavné skutky páchali aj ďalej, avšak v tom roku sa stalo niečo nemysliteľné. Elmer Wayne Henley do domu so sebou priviedol dievča.

chron.com

Corll zrejme Henleyho omráčil, pretože Elmer sa neskôr prebral na to, ako ho Corll spútava. Všimol si, že Tim a Rhonda, ktorých priviedol do Corllovho do domu, sú spútaní tiež. Elmer sa pokúšal Corlla presvedčiť, aby mu rozviazal ruky. Argumentoval tým, že kým Dean bude znásilňovať Tima, on znásilní Rhondu. Keď sa Tim pri pokuse o znásilnenie bránil, Deana ovládla frustrácia a odišiel z miestnosti. Henley situáciu využil a vzal si Corllovu zbraň. Keď sa Candy Man vrátil do miestnosti, Henley na neho šesťkrát vystrelil a zbavil tak krajinu jedného z najhnusnejších sériových vrahov.

Henley so slzami v očiach všetko nahlásil na polícii. Tá bola po príchode na miesto činu svedkom hororu, o akom sa im ani nesnívalo. Objavili Corllovu mučiareň a nástroje, ktoré vlastnoručne zostrojil. Henley im ukázal všetkých 27 miest, kde boli pochované Corllove obete.

murderpedia.org

Postupne začala polícia skladať obraz Corllových hrozných zločinov. Každá z obetí bola priviazaná k stolu špeciálne upravenému na mučenie. Všetci, ktorí sa na ten stôl dostali, boli opakovane znásilňovaní a mučení. Po niekoľkých dňoch v mukách boli obete zastrelené alebo uškrtené. Všetky obete boli mladí chlapci vo veku od deviatich do 21 rokov. Henley a David Brooks boli zatknutí po tom, čo sa Henley ku všetkému priznal polícii.

imgarcade.com

Elmer Henley bol obvinený zo zabitia Deana Corlla v sebaobrane, ale musel sa zodpovedať aj z niekoľkých ďalších zločinov. Celkovo bol obvinený za zabitie šiestich ľudí. David Brooks aj Elmer Henley boli napokon odsúdení na doživotie. Henley sa pokúsil svoje priznanie zmeniť, avšak opätovne sa ku všetkému priznal a bol obvinený v roku 1979. Obaja muži sa niekoľkokrát pokúsili o odvolanie, avšak vždy bolo zamietnuté.

m.chron.com

Tri z tiel, ktoré polícia objavila, neboli nikdy identifikované, avšak skupina forenzných vedcov ešte stále pracuje na odhalení ich identity. Candy Man je kapitola, ktorá patrí do temnej histórie, ale na rodinách obetí a na komunite, v ktorej žil a ktorú terorizoval celé tri roky, navždy zanechal nezmazateľnú stopu.

Pozri aj: Najdesivejší sériový vrah socializmu má na svedomí 53 životov, no to nie je zďaleka všetko

interez.sk (Petra Sušaninová) allnight.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )