Najdesivejší sériový vrah socializmu má na svedomí 53 životov, no to nie je zďaleka všetko

Dnešná časť krátkych faktov na večer vám opäť prináša jednu rýchlu zaujímavosť. Novinky, aktuálne informácie, zaujímavosti z prírody, histórie, športu, rekordy či neuveriteľné príbehy. To všetko sa dočítate v našich faktoch.

Advertisements

Andrej Romanovič Čikatilo sa narodil 16. októbra 1936 v severozápadnej Ukrajine, takmer na hranici s Ruskom. Z Čikatila sa stal najznámejší a asi najhorší sériový vrah celého sovietskeho zväzu. Jeho detstvo bolo sprevádzané mnohými problémami. Podľa príbehov o Čikatilovom detstve sa jeho 10-ročný brat stal obeťou kanibalizmu počas veľkého hladomoru na Ukrajine.

Čikatilo vyštudoval ruskú literatúru a do roku 1978 pracoval ako učiteľ. V tomto roku sa však čosi zmenilo a Čikatilo započal svoje šialenstvo. Jeho prvá obeť bolo len 9-ročné dievčatko (detailami zločinu sa radšej venovať nebudeme). Čikatilo bol jedným z hlavných podozrivých, no socialistickým kriminalistom sa ako páchateľ zdal málo pravdepodobný, pretože mal dobrú prácu, rodinu a navyše bol členom socialistickej strany. Prvá vražda mu teda prešla a tak mohol šialenec vyvádzať ďalej. Za 12 rokov do roku 1990 zabil celkovo 56 ľudí. Po zatknutí sa psychiatrovi k všetkým vraždám priznal. To však nebolo to najhoršie… Čikatilo sa totiž priznal aj k tomu, že konzumoval aj niektoré časti tiel svojich obetí. Kanibalizmus mu bol dokázaný a práve týmto sa stal najdesivejším sériovým vrahom socializmu. Napriek tomu, že počas súdneho konania Čikatilo svojím výstredným správaním všetkých presviedčal, že je šialený a za svoje činy nemôže, bol v roku 1994 popravený.

kokosoup.com
kokosoup.comShare on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements