Lukáš Mužla / / Zaujímavosti
Dnešná časť krátkych faktov na večer vám opäť prináša jednu rýchlu zaujímavosť. Novinky, aktuálne informácie, zaujímavosti z prírody, histórie, športu, rekordy či neuveriteľné príbehy. To všetko sa dočítate v našich faktoch.

Andrej Romanovič Čikatilo sa narodil 16. októbra 1936 v severozápadnej Ukrajine, takmer na hranici s Ruskom. Z Čikatila sa stal najznámejší a asi najhorší sériový vrah celého sovietskeho zväzu. Jeho detstvo bolo sprevádzané mnohými problémami. Podľa príbehov o Čikatilovom detstve sa jeho 10-ročný brat stal obeťou kanibalizmu počas veľkého hladomoru na Ukrajine.

Čikatilo vyštudoval ruskú literatúru a do roku 1978 pracoval ako učiteľ. V tomto roku sa však čosi zmenilo a Čikatilo započal svoje šialenstvo. Jeho prvá obeť bolo len 9-ročné dievčatko (detailami zločinu sa radšej venovať nebudeme). Čikatilo bol jedným z hlavných podozrivých, no socialistickým kriminalistom sa ako páchateľ zdal málo pravdepodobný, pretože mal dobrú prácu, rodinu a navyše bol členom socialistickej strany. Prvá vražda mu teda prešla a tak mohol šialenec vyvádzať ďalej. Za 12 rokov do roku 1990 zabil celkovo 56 ľudí. Po zatknutí sa psychiatrovi k všetkým vraždám priznal. To však nebolo to najhoršie… Čikatilo sa totiž priznal aj k tomu, že konzumoval aj niektoré časti tiel svojich obetí. Kanibalizmus mu bol dokázaný a práve týmto sa stal najdesivejším sériovým vrahom socializmu. Napriek tomu, že počas súdneho konania Čikatilo svojím výstredným správaním všetkých presviedčal, že je šialený a za svoje činy nemôže, bol v roku 1994 popravený.

kokosoup.com
kokosoup.com
0
Komentovať (0)