Ilustračná foto: Unsplash

Nie úplne zadarmo, ale za výrazne nižší poplatok.

21. storočie so sebou prinieslo neobmedzené možnosti na všetkých frontoch. Za všetko však treba platiť aspoň minimálny poplatok. Popri streamovacích službách vás o mesačné predplatné žiadajú aj vybrané svetové (i slovenské) médiá, nehovoriac o ďalších službách, ako sú rôzne digitálne nástroje potrebné pre prácu v online priestore. Dlho to tak bolo aj v prípade Microsoftu a jeho balíku kancelárskych nástrojov. Za novú verziu však už nebude potrebné platiť každý mesiac.

Technologický gigant Microsoft ponúkne svoj balík kancelárskych nástrojov pre všetkých bez nutnosti platiť mesačné predplatné. Informoval o tom web PC mag.

Microsoft Office príde v druhej polovici budúceho roka s novou verziou obľúbeného kancelárskeho balíka. Programy bude možné si zaobstarať ako pre operačné systémy Windows, tak aj MacOS.

Foto: Microsoft (reprofoto)

Doposiaľ Microsoft pýtal za využívanie online balíku Microsoft 365 obsahujúceho programy ako Word, Excel, PowerPoint či prístup k online úložisku OneDrive mesačné predplatné. Výška platby závisela od typu predplatného – buď 7 eur za individuálne alebo 10 eur za rodinné. To ale podľa najnovších správ, ktoré potvrdzuje aj príspevok Microsfotu na blogu, nebude potrebné. Užívatelia si novú verziu balíku zaplatia len jednorazovo, nie je však jasné, k čomu všetkému dostanú prístup a ani koľko budú platiť.

Spomínané programy Word, Excel aj PowerPoint je možné využívať bezplatne s obmedzenými funkciami aj dnes, podobne ako balík kancelárskych aplikácií od Google. Novinka od Microsfotu, ktorá príde v druhej polovici budúceho roka, by však mala byť vymakanejšia a ponúknuť by mala viac za menej.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )