Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred silným vetrom, ktorý v utorok 27. decembra zasiahne okresy západného, severného a stredného Slovenska. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pred silným vetrom pre okresy Bratislava, Malacky, Pezinok a Senec, kde výstraha prvého stupňa platí od 05:00 do 16:00.
Výstraha pred silným vetrom platí od polnoci aj pre okresy Poprad, Banská Bystrica, Brezno a Žarnovica. Od 08:00 do 16:00 je platná výstraha pre okresy Komárno, Levice, Nitra, Nové Zámky, Zlaté Moravce, Šaľa, Dunajská Streda,Galanta a Trnava. SHMÚ varuje pred silným vetrom od polnoci do 15:00 aj v okresoch Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Tvrdošín a Žilina.

Vietor môže dosiahnuť 65 – 75 km/h
SHMÚ upozorňuje, že sa ojedinele očakáva výskyt vetra, ktorý môže dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 65 – 75 kilometrov za hodinu. Táto rýchlosť môže predstavovať nebezpečenstvo pre ľudské aktivity a môže tiež spôsobiť škody menšieho rozsahu.
Navštívili sme vodnú nádrž, netrúfli sme si do nej ponoriť ani prst. Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze
Drew Barrymore bola ako 13-ročná závislá od drog, musela čistiť záchody. Dnes je legendou Hollywoodu
Grigorij Mesežnikov v 1 na 1: Fico sa nevyjadruje k vražde ženy. Niektorí politici živia nenávisť k ženám
Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze. Ak sa chystáte cestovať, vieme, na čo si dať pozor
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát












Nahlásiť chybu v článku