Foto: Pixabay

Záchranári vytiahli z medvedej nory muža, ktorý pripomínal mŕtvolou.

Muž, ktorého identita nie je známa, je označovaný len pod krstným menom Alexander. Našli ho lovecké psy v odľahlom ruskom regióne Tuva, ktorý nie je ďaleko od mongolských hraníc. Lovci, ktorí muža objavili sa pôvodne domnievali, že je mŕtvy. Naznačovala to jeho mŕtvolne biela pokožka, hrozivá podvýživa a telo pokryté ranami, hlinou a krvou.

Ako píše Daily Mail, muž sotva dokázal otvoriť oči. Podľa lekárov, ktorí ho na mieste zachraňovali, dokáže muž hýbať rukami, rozprávať a ledva otváral oči. Zbytok jeho tela je však celkom imobilný a muž bol nesmierne vyčerpaný. Nie je jasné ani to, kedy presne Alexandra našli. Lekárom však povedal, že medveď ho napadol približne pred mesiacom. V dôsledku toho, že nehybne ležal v hline po veľmi dlhú dobu, začalo jeho tkanivo hniť.

Ako z hororu

Takéto správanie u medveďov hnedých, ktoré nájdeme aj v našej voľnej prírode, nie je vôbec nezvyčajné. Daily Mail ďalej píše, že medvede hnedé si bežne svoju korisť schovávajú a odkladajú na neskôr. Medvede si svoje obete zvyknú pochovať, aby sa im do nich nepustili zdochlinári. Doktori si nie sú celkom istí ako mohol Alexander prežiť, no je jasné, že má tuhý korienok. Mesiac prežil v strachu, že sa poňho medveď vráti a prežil iba vďaka tomu, že pil vlastný moč. Alexander si nepamätá svoj vek ani priezvisko.

dailymail.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )