Foto: Unsplash/Unsplash

Byť úspešným influencerom je sen mnohých ľudí pôsobiacich na Instagrame.

Ak váš profil na Instagrame má desaťtisíce sledovateľov a každý príspevok tisíce a tisíce lajkov, môžete sa už považovať za influencera. Kým niektorí ľudia to robia iba na propagáciu seba samého, iní sa zo svojej popularity na sociálnej sieti snažia vyťažiť čo najviac. Preto radi cestujú po svete a na svojom profile následne vychvália “do nebies” miesto, kde boli. 

A to vedia aj majitelia hotelov, ktorí influencerom poskytnú ubytovanie a kompletný servis a tešia sa, že ich hotel takto získa reklamu. Otázne avšak je, či takáto forma propagácie je pre hotel skutočným prínosom a či investované peniaze sa mu naozaj aj vrátia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa White Banana Beach Club (@whitebananasiargao),

Ak sa majiteľ hotela ale rozhodne dať zadarmo ubytovanie influencerovi, je to iba na ňom a nie je to nič zlé. No mnohí influenceri zachádzajú až tak ďaleko, že sa sami núkajú, aby ich v hoteli ubytovali. A to môže niekoho aj poriadne vytočiť.

Jedným z takých ľudí je aj Gianluca Casaccia, majiteľ filipínskeho hotela White Banana Beach Club, ktorý sa nachádza na ostrove Siargao. Ako informuje portál nytimes.com, keď si Gianluca v e-mailovej pošte prečítal už ďalšiu správu s nadpisom: “Som Influencer“, pohár trpezlivosti mu jednoducho pretiekol.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa White Banana Beach Club (@whitebananasiargao),

Ako Gianluca ďalej pre nytimes.com uviedol, typický e-mail vyzerá asi takto: “Prídem od 25. do 27., potrebujem tri postele, ubytovanie a stravu“. Všetko chce samozrejme zadarmo, výmenou za obsah na Instagrame.

Preto na Facebooku uverejnil status s informáciou pre všetkých influencerov, že hotel White Banana nemá záujem o spoluprácu s nimi. V závere svojho statusu odporúča influencerom nájsť si skutočnú prácu.

Príspevok sa začal okamžite virálne šíriť po sociálnej sieti. Ľudia ocenili jeho úprimnosť, niekto v komentároch nazval influencerov dokonca novodobými žobrákmi”. Našli sa samozrejme aj ľudia, čo sa influencerov zastávajú. Sám Gianluca nemá proti ľuďom pôsobiacim na Instagrame nič, no vadia mu “príživníci” ktorí majú pár tisíc followerov a už si myslia, že všetko dostanú zadarmo.

Aký je váš názor na takýchto influencerov? Podeľte sa oň s nami v ankete:

nytimes.com

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )